Vinogradari popili pet komada na Verudi

ISTRA 1961-VINOGRADAR 5:0
Kao što se i o?ekivalo gosti iz Mladine krenuli su u utakmicu u zatvorenoj formaciji što je stvaralo dosta problema doma?im napada?ima. Kao i u ve?ini utakmica ove sezone najnadahnutiji doma?i igra? bio je Traore koji je u nekoliko navrata u prvih dvadesetak minuta pokušao probiti gust obrambeni bedem pred vratima gostuju?eg golmana Kopri?a. NK Vinogradara je ekipa koja u svojim redovima ima nekoliko iskusnih igra?a s respektabilnim prvoligaškim stažem, Dario Brgles koji izme?u ostalog igrao i u Hajduku,Slaven Belupu i Šibeniku, Ivan Maroslavac iz vinkova?ke Cibalije i jedno vrijeme Rijeke, Boško Peraica  tako?er iz Cibalije, Domagoj Verhas iz Zagreba, Rijeke i Osijeka.  Nakon silnog pritiska napokon vodstvo doma?ina 24. minuti. Nakon proigravanja Troarea prema Švrljugi najspretniji pred golom Vinogradara bio je Ševko Oki? koji svojim petim ovosezonskim golom još jedno pokazao da je igra? odluke Nakon postignutog gola doma?ini su stvarali još nekoliko izglednih prilika no najprije Marijan Nikoli?,a potom Ivan Lajtman nisu pokazali dovoljno prisebnosti u odlu?uju?im trenutcima. Na odmor se otišlo s vodstvom doma?ina od 1:0, a gledatelji su ipak o?ekivali uvjerljiviju Istru 1961. Ono što su o?ekivali doma?i navija?i dobili su u drugom djelu utakmice kada je uslijedila „rapsodija u žutom“. Nakon još jednog odli?nog proigravanja Traorea u 50. minuti Mislav An?elkovi?  poga?a za 2:0. Istra 1961 je nakon toga stala na loptu i sve do 74. minute gosati su nekako održavali razliku od samo dva gola. U 72. minuti rastr?ani  Ivan Lajtman pogodio je „u glavu“ izvrsnom loptom Hasan Kaci?a koji glavom u padu povisuje na 3:0. Oduševljenje na tribinima nije se ni stišalo a doma?ini su povisili na 4:0. Korner je u 78. minuti ponovno izvrsno izveo Traore , a najuspješniji pred golom gostiju bio je iskusni Natko Ra?ki. Kona?nih 5:0 postavio je ponovno „mozak“ pulske obrane Hasan Kaci? koji zaklju?io fantasti?no drugo poluvrijeme Istre 1961. (N.M.)