Veruda u derbiju izbacila Novi Marof iz trke za prvaka

Veruda u derbiju izbacila Novi Marof iz trke za prvaka-114910

2. HMNL ZAPAD: MNE VERUDA - NOVI MAROF 5:3
Utakmica nije ni krenula već problemi za MNE Verudu, jer je Jeleniću istekao liječnički i nije smio nastupiti.
Prvo poluvrijeme krenulo je u dobrom smjeru, Husarić veleslalomom prolazi igrače Novog Marofa i sprema loptu u mrežu za 1:0. Nakon tog gola Verudeži malo padaju u igri što protivnička ekipa iskorištava i zabija za izjednačenje, 1:1. Tempo utakmice nije padao niti sekunde. 11. minuta, Daniel Moravac prima loptu na 7 metara od gola, cima igrača lijevo, cimne ga desno, vraća nazad, vraća naprijed, vraća nazad, vraća naprijed, čuvar gubi uvid o lopti i Moravac posprema loptu u gol, 2:1. Ekipa Novog Marofa nije stala te na žalost Verudeža do kraja poluvremena okreću rezultat na svoj mlin, 2:3.

Drugo poluvrijeme, 28. minuta Moravac Dean daje loptu za Husarića, Husarić uspijeva iščeprkati loptu, izdržava nalet obrambenog, udarac i 3:3 rezultat je opet u egalu. Akcije se nižu, faulovi također te jedna kriva rasprava na terenu dovodi do crvenog kartona za Marina Katovića. 2 minute igrač manje za domaće. Svi su mislili kako je to prilika za Novi Marof da povede, ali ipak lavlje srce tri Verudeža u terenu ne misli tako i ostaje isti rezultat.  Igra se žustra igra i evo opet Husarića s loptom, valja igrača, valja golmana, šalje loptu na drugu stranu i Dean Moravac na prazan gol stvara delirij u dvorani, 4:3. Marof kreće sa svojom prepoznatljivom igrom golman-igrač, stvara neke prilike, ali Glavonjić sve hvata. Jednu akciju, Novi Marof ipak s manjkom koncentracije griješi pas i Daniel Moravac krade loptu i zabija za konačni rezultat 5:3.

MNE Veruda - Novi Marof  5:3 (2:3), Strijelci: 1:0 Husarić (5), 1:1 Copić (8), 2:1 Da. Moravac (11), 2:2 Filipović (19), 2:3 Copić (20), 3:3 Husarić (28), 4:3 De. Moravac (36), 5:3 Da. Moravac (37)

MNE Veruda: Glavonjić, Da. Moravac, De. Moravac, Husarić, Ljubas, Katović, Vujičić, Bilušković, Drndić, Crljenica.
Novi Marof: Budinski, Zrno, Hučić, Filipović, Copić, Puškadija, Harmicar, Sinković, Merkaš, Sakač.