Veliki uspjeh pulskih triatlonaca na Medvednici

Veliki uspjeh pulskih triatlonaca na Medvednici-57602

ELISABETTA VITASOVIĆ POMELA KONKURENCIJU NA PRVENSTVU HRVATSKE
U nedjelju, 19. travnja 2015. godine, na vrhu Medvednice u Parku prirode tik uz AK Snježna Kraljica, održano je Prvenstvo Hrvatske u kros duatlonu za sve kategorije, od mlađih kadeta do rekreativaca. Članovi Triatlon kluba Pula osvojili su na ovom natjecanju puno medalja. Kros duatlon jedna je od multisport disciplina iz triatlonskog repertoara, a sastoji se od trčanja po cross country terenu, vožnje biciklom po cross country terenu te na kraju ponovo od trčanja po stazama za cross country trčanje.

Ove godine smo imali priliku i čast biti u Parku prirode na Medvednici. Na zagrebačkoj gori, kako je od milja zovu, održale su se 3 utrke na udaljenostima: super sprint kros duatlona za mlađe kadete i kadete (1,5 km trčanja - 6 km MTB bicikla - 1 km trčanja) i sprint kros duatlona za juniore, seniore i rekreativce (3 km trčanja - 12 km MTB bicikla - 1,5 km trčanja).

Triatlonci iz TK Pula osvojili su ukupno 6 zlatnih medalja, 6 srebrnih medalja te 9 brončanih medalja u raznim kategorijama. Zvijezda iz redova Triatlon kluba Pula bila je Elisabetta Vitasović koja je pomela konkurenciju u apsolutnoj kategoriji na sprint kros duatlonu briljantnom vožnjom MTB bicikla popravivši lanjski rezultat na identičnoj stazi za nevjerojatnih 30 minuta te osvojila naslov apsolutne prvakinje Hrvatske s vremenom 1:10:11 ispred Valentine Belović iz TK Maksimir s vremenom 1:14:06 i Maje Marukić iz HTS s vremenom 1:15:53.

U muškoj konkurenciji apsolutni prvak Hrvatske je Filip Turk iz TK Trimax s vremenom 53:59 ispred Vinka Vrebca iz TK Swibir s vremenom 58:03 te Silvija Tomca iz TK Maksimir s vremenom 58:57. Pulski predstavnici u sprint kros duatlonu ostvarili su sljedeće rezultate: Duje Marić drugo mjesto u konkurenciji juniora i vremenom 1:04:08 ispred Luka Paliska treće mjesto i vrijeme od 1:07:12 dok je pobijedio Eugen Popović iz TK Maksimir s vremenom 1:02:23.

Kod djevojaka, Elisabetta Vitasović osvojila je prvo mjesto i u konkurenciji juniorki dok su Chiara Peruško i Dora Grgorinić bile druga odnosno treća u konkurenciji mlađih juniorki iza pobjednice Eme Filipović iz TK Maksimir 1:20:11. Nažalost, specijalist za kros discipline Luka Grgorinić doživio je nezgodan pad na jednoj od nizbrdica Medvednice te nije bio u mogućnosti završiti utrku. U super sprint kros duatlonu mlade snage našeg kluba dominirale su u svim kategorijama te su više puta penjali na pobjednička postolja.

U kategoriji kadeta naslov prvaka Hrvatske osvojio je Stefan Gagić iz TK Pula s vremenom 25:45 ispred Emila Novosad iz TK Maksimir s vremenom 27:23 i Luke Penića iz TK Pula s vremenom 28:03. Kod kadetkinja naslov prvakinje Hrvatske osvojila je Zara Baković iz TK Petar Zrinski s vremenom 33:22 ispred Leonarde Strenja iz TK Triton Lione Kalčić iz TK Pula s vremenom 42:28.

U kategoriji mlađih kadeta totalna dominacija natjecatelja iz TK Pula gdje je Marco Veličković 30:14 osvojio naslov prvaka Hrvatske ispred klupskih kolega Denija Ćosića 30:54 i Adriana Lunko 33:38. U konkurenciji mlađih kadetkinja Til Ocvirk iz TK Swibir osvojila je naslov prvakinje s vremenom 30:38 ispred Valentine Vitasović iz TK Pula 31:30 i Ileane Rosanda TK Pula 32:50.

Kod rekreativaca boje pulskog kluba branili su Aurelio Rupillo, Zoran Sagadin te Milan NInković, a najuspješniji bio je Aurelio koji je osvojio naslov prvaka Hrvatske u konkurenciji M40 s vremenom 1:11:52 dok su Zoran i Milan u kategoriji M45 bili peti odnosno šesti. Rex