Varteks-Pula 2:2

EURO-GOL MARKA RADASA ZA BOD IZ VARAŽDINA

U sjeni odluke koja je šokirala doma?u nogometnu javnost, a u kojoj su unato? prognozama o Hrvatskoj kao gotovo sigurnom doma?inu europske nogometne smotre 2012.godine ,organizaciju prvenstva dobili Ukrajina i Poljska , odigrano je 27. kolo Hrvatskog nogometnog prvenstva. NK Pula koja iz me?a u me? diže formu odigrala je još jednu odli?nu utakmicu. U Varaždinu su doma?ini poveli u sedmoj minuti kada je spretni i sretni Nikola Šafari? jednu loptu koja je bila naba?ena u kazneni prostor kroz šumu igra?a smjestio u mrežu Pule. Isti je igra? povisio na 2:0 u devetoj minuti, igra?i Pule se nisu se uspjeli oporaviti od prvog šoka a uslijedio je drugi, Šafari? je precizno pogodio mrežu sa 11 metara, svladavši pri?uvnog vratara Pule Ervina Radulovi?a, nakon evidentnog prekršaja nad Enesom Novini?em.

U nastavku prvog dijela Varteks se prili?no opustio što je Pula iskoristila u 32. minuti kada je u brzoj kontri Darko Deranja smanjio vodstvo na 2:1.Do kraja prvog dijela nizale su se šanse pred vratima Pule ali je gostuju?a obrana uspješno odolijevala napadima Varaždinaca. U tim trenutcima ispromašivao se bivši igra? Bajerna, Borut Semler. Nastavak utakmice donio je odli?nu utakmicu i jedan «euro-gol» Verudeža. Izvrsni Marko Radas u 59. minuti opalio je po lopti iz kosa sa desne strane a Ma?ari? je tek vršcima prstiju dotaknuo loptu koja se zarila u gornji lijevi kut njegove mreže. NK Pula je sam kraj utakmice odigrala smireno i strpljiva pa je u Pulu odnijela bod velik kao ku?a. (IP)