Uspješan nastup judo kluba PULAFIT

ANITA PRGOMET OSVOJILA DRUGO MJESTO U SENIORSKOJ KONKURENCIJI
Proteklog vikenda u Požegi je održan 10. me?unarodni Kup grada Požege pod visokim pokroviteljstvom Predsjednika RH Stjepana Mesi?a , a u organizaciji judo kluba „Judokan“ iz Požege. Na natjecanju je nastupilo 50 klubova s oko 600 natjecatelja iz 12 država : Austrije, Njema?ke, Švicarske, Madžarske, Rumunjske, Bugarske, Slovenije, BiH, Srbije, Nizozemske, Slova?ke i Hrvatske na natjecanju je nastupilo i 10 ?lanova judo kluba PULAFIT- Pula . U Izuzetno jakoj me?unarodnoj konkurenciji predstavnici kluba PULAFIT postignuti su odli?ni rezultati : Anita Prgomet 2. mjesto u seniorskoj konkurenciji i 3. mjesto u juniorskoj konkurenciji, u konkurenciji mla?ih kadetkinja Robin Kosteši? 2. Mjesto, Nika Piljan 2. mjesto, Tea Beši? 3. mjesto i Antonela Vukojevi? 3. mjesto a u konkurenciji djevoj?ica Ana Sever 2. mjesto, te u konkurenciji dje?aka Luka Sever 3. mjesto.
U uzrastu dje?aka ro?enih 1997 godine i mla?i: -38 kg LUKA SEVER - osvojio 3 . mjesto Luka je u prvoj borbi poražen od Bugara , a nakon toga u repasažnoj borbi za tre?e mjesta došao pobjedom nad Altman Patricom iz Madžarske. U uzrastu djevoj?ica ro?enih 1997 i mla?ih +40 kg ANA SEVER - osvojila 2. mjesto , Ana je u prvoj borbi bila bolja od Rumunjke , a zatim u finaloj borbi izgubila od Keserovi? Sandre iz Osijeka . Te na kraju zasluženo osvojila drugo mjesto. U uzrastu mla?ih kadetkinja ro?nih 1993 i 1994 godine -36 kg ROBIN KOSTEŠI? – (osvojila 2. Mjesto) Robin je sa tri pobjede i porazom protiv predstavnice Srbije Djordjevski Tamare na kraju zauzela drugo mjesto. -40 kg NIKA PILJAN – (osvojila 2. mjesto) , Nika je sa tri pobjede i porazom protiv Austrijanke Sheff Marie zauzela drugo mjesto, u istoj kategoriji nastupala je i PETRA BANKOVI? (osvojila 5. mjesto) Petra je sa dvije pobjede i dva poraza u borbi za tre?e mjesto izgubila od predstavnice Srbije Kuli? Nade tek u produžetku borbe ( Golden scoru) iako je pružila izvanredan otpor protivnici u produžetku borbe protivnica koristi jedinu pogrešku i završava pobjedom dok se Petra morala zadovoljiti osvojenim petim mjestom. -48 kg ANTONELA VUKOJEVI? ( osvojila 3. mjesto) sa dvije pobjede i porazom protiv ma?arice u polufinalu ,u popravnim borbama u borbi za tre?e mjesto pobijedila Stjokovi? Kristinu iz Srbije. -57 kg TEA BEŠI? ( osvojila 3. mjesto) Tea je pobijedila Austrijanku Mudri , nakon toga izgubila od predstavnice Rumunije te u borbi za tre?e mjesto bila uspješnija od Slovenke Tompe te na kraju zauzela tre?e mjesto.
U uzrastu kadetkinja ro?enih 1992-1991 godine -57 kg SABINE AVDOVI? ( osvojila 7. mjesto) Sabine je sa dva poraza završila na sedmom mjestu +70 kg ASTRID ?UDI? ( osvojila 5. Mjesto ) Astrid je sa dvije pobjede i dva poraza završila na petom mjestu iako je vrlo lako mogla osvojiti i medalju jer je u borbi za tre?e mjesto protiv predstavnice Srbije Staniši? Izidore vodila do pred kraj me?a kad je protivnica baca i zdražava u zahvatu držanja gdje gubi borbu te se na kraju gorkog okusa u ustima morala zadovljiti sa osvojenim petim mjestom.
U uzrastu juniorki ro?eni 1990-1988 -63 kg ANITA PRGOMET ( osvojila 3. mjesto) u prvoj borbi gubi od Slovenke Miloševi? Nine, a nakon toga kroz repesaž dolazi u poziciju borbe za tre?e mjesto gjde se sastaje sa predstavnicom Srbije Stamenkovi? Tanjom koju efketno baca na ipon i završava pobjedom i osvojenim tre?im mjestom.
U uzrastu seniorki ro?enih 1990 i starijih -63 kg ANITA PRGOMET ( osvojila 2. mjesto) u uzrastu seniorki Anita je prikazala bolje borbe i sa dvije pobjede došla u finale protiv Austrijanke Tripolt Ingrid od koje je izgubila i na kraju u seniorskoj konkurenciji zuzela drugo mjesto.