Uspavanka na Maksimiru završila minimalnim porazom Istre 1961

Uspavanka na Maksimiru završila minimalnim porazom Istre 1961-67653

DINAMO : ISTRA 1961 1:0
Dinamo nastavlja svojim blijedim igrama i pobjedama od 1:0 i ovakva izdanja hrvatskog prvaka mogu uzbuditi još samo Ivicu Blažička, osvjedočenog glasnogovornika mnogih Dinamovih igrača i poluproizvoda iz Maksimira. Nažalost, Istra 1961 u 90 minuta nije se ni usudila da bi malo konkretnije krenula prema golu Eduarda, jer današnji Dinamo je bio jako ranjiv.

Prvo poluvrijeme možemo sažeti u dvije konstatacije, Dinamo : Istra 1961 1:0, Brkić : Pjaca 2:1. Naime domaći su imali inicijativu tijekom cijelih prvih 45 minuta, a od toga su tri udarca išla prema golu i svaki put je pucao Pjaca. Prvo je u 16. minuti pokušao gađati suprotni kut golmana Brkića koji sjajno brani i dokazuje da se trebalo više vjerovati u njega, pogotovo zbog mlađahnih godina. U 22. minuti ipak gol Pjace, koji se u kaznenom prostoru oslobodio Mišića, pucao je nmeprirodnom lijevicom, lopta pogađa stativu, odbija se u Brkića i ulazi nesretno u mrežu te je Istra 1961 već 27. kolo zaredom ostala bez prvog gola na utakmici. U 37. minuti Sosa nabacuje na glavu Pjace, opet je Brkić pobjednik i odbija dobar udarac u korner.

U drugom dijelu gledali smo još slabiju utakmicu, a i ono malo opasnosti pred golom Istre 1961 završilo je obranama Brkića ili nepreciznošću igrača Dinama. U 89. minuti bilježimo i dobar pokušaj sa dvadesetak metara Vukovića za izjednačenje, ali je njegov udarac ipak bio neprecizan.

Dinamo : Istra 1961  1:0 (1:0) Strijelci: 1:0 Pjaca (22).

Dinamo: Eduardo, Sosa, Sigali, Schildenfeld, Stojanović, Antolić, Ćorić (od 60' Pavičić), Rog (od 60' Brekalo), Pjaca, Fernandes, Henriquez (od 74' Hodžić).
Istra 1961: Brkić 7, Mišić 6, Ojdanić 6, Gojković 6, Heister 5,5, Vuković 6,5, Zlomislić 6, Đurić 5,5 (od 82' Mihaljević), Bouhna 5 (od 62 Trojak), Gržan 6, Repić 5 (od 68' Da Silva).