Ćuže u prvoj postavi U-21 reprezentaciji Hrvatske

Ćuže u prvoj postavi U-21 reprezentaciji Hrvatske-101832

KVALIFIKACIJE ZA EP U-21: LITVA - HRVATSKA 1:3
Hrvatska nacionalna selekcija do 21 godine uspješno je odradila gostovanje u Litvi te nastavlja svoj uspon na tablici Skupine 4 nakon uvodnog poraza od Škotske, a u prvoj postavi zaigrao je igrač Istre 1961 Mario Ćuže.

Izabranici Igora Bišćana rano su stigli do vodstva: već u devetoj minuti dosuđen je kazneni udarac za Hrvatsku, no udarac Ivanušeca brani Krapikas. Ipak, Ivanušec prvi reagira na odbijenu loptu i posprema je u mrežu za 1:0. Nedugo prije pogotka veliku je priliku imao Musa, a u nastavku prvog dijela Hrvatska je imala još nekoliko obećavajućih prigoda, no na odmor se otišlo s minimalnom prednošću. Litva je izjednačenje osigurala nakon gužve u hrvatskom kaznenom prostoru, preciznim udarcem Antanavičiusa u 60. minuti, no mladi se Vatreni nisu dali smesti.

Asistent Bistrović i strijelac Posavec - igrači koji su ušli s klupe za pričuve - režirali su protunapad za 2:1 u 73. minuti, a da bi u samoj završnici Ivanušec oduzeo loptu i povratnim dodavanjem pronašao Bistrovića, koji postavlja konačnih 3:1.

U drugoj utakmici dana Skupine 4 Češka je kod kuće svladala San Marino 6:0, a Hrvatska u sljedećem nastupu dočekuje upravo Češku, 18. studenoga u Velikoj Gorici.

Kvalifikacije za EP U-21:

LITVA - HRVATSKA 1:3 (0:1), Strijelci: 0:1 - Ivanušec (9'), 1:1 - Antanavičius (60'), 1:2 - Posavec (73'), 1:3 - Bistrović (89')

Litva: Krapikas, Stočkunas, Šatkus, Kloniunas, Širvys (90' Uzela), Jankauskas (83' Ramanauskas), Megelaitis, Antanavičius, Šešplaukis (88' Vareika), Utkus (82' Marazas), Dubickas (88' Kružikas). Izbornik: D. Vencevičius.

Hrvatska: Šemper, Bradarić, Gvardiol, Kalaica, Šutalo, Ivanušec (90+1' Majer), Lepinjica, Moro (75' Žaper), Marin (46' Posavec), Musa (75' Kovačević), Ćuže (65' Bistrović). Izbornik: I. Bišćan.