Učenici istarskih škola osvojili medalje na Državnom natjecanju iz informatike

Učenici istarskih škola osvojili medalje na Državnom natjecanju iz informatike-76210

KARLO FRANKOLA OSVOJIO SREBRNU, A MARTINA LICUL I PATRIK BLAŠKOVIĆ BRONČANU MEDALJU
U petak, 17. ožujka završilo je državno natjecanje osnovnih i srednjih škola iz informatike, popularno zvano Infokup, koje se tradicionalno, već 6 godina zaredom održava u Primoštenu. Natjecanje je počelo u utorak, 14.03.2017.

Iz istarske je županije na zasluženi radni odmor u prelijepi Primošten otišla delegacija od ukupno 15 članova, 10 natjecatelja, 7 osnovnoškolca i 3 srednjoškolaca, u pratnji 5 mentora, a natjecali su se u 6 kategorija. Istarski su se učenici na svoj poluotok vratili s jednim srebrom i dvije bronce.

Krenimo redom, kod osnovnoškolaca je Martina Licul, učenica 7.razreda OŠ Veli Vrh Pula,  mentorica Aleksandra Žufić, u kategoriji Primjena algoritama osnovne škole (Basic/Python/Pascal/C/C++) osvojila 3. mjesto i brončanu medalju, dok je učenica 5.razreda iste škole, Silvia Licul, osvojila 4.mjesto. Martina je pozvana i na Juniorsku hrvatsku informatičku olimpijadu koja će se održati na Krku krajem lipnja ove godine.

Patrik Blašković, učenik 7.razreda OŠ dr. Mate Demarina Medulin, mentor Damir Blašković, natjecao se u kategoriji Algoritmi Logo i osvojio je 3. mjesto i brončanu medalju.

Ana Dominiković i Lucija Periša, učenice 6.razreda OŠ Veli Vrh Pula, mentorica Aleksandra Žufić, natjecale su se u kategoriji Razvoj softvera za osnovne škole s radom Vremeplov i osvojile su 4. mjesto.
U istoj kategoriji se natjecao i učenik 8.razreda iz iste škole, Ivan Blašković s radom Memory Box i osvojio 4. mjesto.

Andrej Todić, učenik 8.razreda OŠ Veli Vrh Pula, mentorica Aleksandra Žufić,  natjecao se u kategoriji Osnove informatike za osnovne škole i osvojio je 6. mjesto.

Kod učenika srednjih škola, u kategoriji Osnove informatike za gimnazije natjecao se Karlo Frankola, učenik 2.razreda Srednje škole Mate Blažine Labin, mentor Eler Diminić i osvojio 2. mjesto i srebrnu medalju.

Patrik Matošević, učenik 4.razreda Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile Pazin , mentor Željko Načinović, natjecao u kategoriji Primjena algoritama srednje škole  (C/C++/Pascal/Python) i osvojio 9. mjesto, a u istoj kategoriji se natjecao i Marko Lazarić, učenik 4.razreda Gimnazije Pula, mentorica Eva Grujić i osvojio 11.mjesto.