U zadnjoj sekundi Puljani do važnog boda u Varaždinu

U zadnjoj sekundi Puljani do važnog boda u Varaždinu-112445

VARAŽDIN - ISTRA 1961  1:1
Istra 1961 je u 7. minuti sudačke nadoknade odnijela bod iz Varaždina nakon što je Gržan pogodio iz kaznenog udarca, kojeg je skrivio Benko igravši rukom u svom šesnaestercu. Prije tog gola, Istra 1961 je imala petnaestominutni pritisak prema golu domaćih, pokušavajući izjednačiti.

Puljani su bolje otvorili utakmicu i imali su nekoliko prilika preko Hujbera, Guzine i Špoljarića, ali golman i nespretnost gostiju rezultirali su da prvi dio utakmice završi bez golova.

U 51. minuti Vuk vara Pecu, koji  se srušio na pod, Puljani ne zaustavljaju igru, ali niti nisu napravili ništa u napadu, pa je Varaždin krenuo u kontranapad. Obregon također ne želi izbaciti loptu nego se sjurio prema golu Istre, Paez se ozljedio u šprintu s njime, tako da je Kolumbijac iskosa ostao sam i pogodio nebranjeni dio mreže Jurica.

Slijedio je opisani scenarij i veliko veselje gostujućih igrača.

Varaždin : Istra 1961  1:1 (0:0), Strijelci: 1:0 Obregon (51), 1:1 Gržan (90+7-11m)

Varaždin: Horkaš,Tkalčić, Stolnik, Pellumbi, Urata (od 64' Grgec), Đurasek, Senić, Delić (od 46' Petković), Skorup (od 46' Posavec), Peco (od 52' Daničić), Obregon (od 83' Benko).

Istra 1961: Jurić, Hujber, Paez (od 53' Perera), Bosančić, Sergi (od 79' Sane), Galilea, Blagojević, Vuk, Špoljarić (od 79' Lisica), Gržan, Guzina (od 38' Fuentes).