U subotu je prva ekipa RK Poreča gostovala u Vinkovcima

U subotu je prva ekipa RK Poreča gostovala u Vinkovcima-104295

RK POREČ - RK SPAČVA 24:28
Prvo poluvrijeme otvorili su bolje Porečani, te u dva navrata imali i tri gola prednosti ( 1:4 i 2:5), no prednost porečkih rukometaša trajala je do 16. minute kada Vinkovčani poravnavaju na 7:7, a na odmor se odlazi pri rezultatu 12:12. Drugo poluvrijeme igralo se praktički gol za gol do 47. minute, kada je na semaforu bio zadnji izjednačeni rezultat utakmice, 21:21. Nakon toga vinkovački rukometaši rade seriju 5:0 i odvajaju se, a susret završava rezultatom 28:24 u korist domaćina. Ovom pobjedom vinkovačka Spačva izjednačila se s Porečom po broju bodova, ali Porečani zbog bolje  gol razlike iz međusobnih susreta zadržavaju 4. mjesto na tablici Paket 24. Premijer lige, koje vodi u “ gornji dom “ i igranje “Lige za Prvaka”, ali do tada treba još odigrati dva kola.

U redovima RK Poreča, valja istaknuti Ivana Filipovića, koji je postigao 7 pogodaka, dok su kapetan Matija Rađaković i ljevoruki Filip Perić postigli svaki po 6 pogodaka. Kod domaćina, Dario Raguž zabio je 8 golova, jedan manje dao je Marko Nađ, a stopostotan sa 6 pogodaka  bio je Rene Mihaljević.

16. kolo Paket 24 Premijer lige RK Spačva – RK Poreč 28:24(12:12)

RK Spačva: Ćirović (7+1), Jurić, Maroš, Nađ 7, Vašarević, Vignjević 2, Blašković, Pašagić (0+1), Marić 1, Vukušić 1, Antunović, Raguž 4+4, Mihaljević 6, Bolanča 1, Božić 2
Isključenja: 4 minute (Vignjević 4)

RK Poreč: Muranović, Sakić 1, Mataija 1, Medved, Thoss 2, Čipraka, Perić 3+3, Radojković, Petrov, Ćopić (2+2), Filipović 7, Rađaković 3+3, Moslavac, Zujić
Isključenja: 8 minuta (Petrov 2, Mataija 2, Thoss 2, Zujić 2)