U Sinju Istra 1961 u zadnjih 15 minuta prokockala pobjedu

TROGIR-ISTRA 1961 3:3
Prvo kolo druge nogometne HNL obilježila je infarktna završnica utakmice odigrane u Sinju,u kojoj je Istra 1961 nakon vodstva od 1:3 prokockala pobjedu. Za Istru 1961 idealan scenariji u prvih 45 minutu napisali su Šehić iz jedanaesterca i Traore iz slobodnog udaraca u 45.minuti, dok je treći gol djelo Barišića koji je eurogolom škaricama u 60.minuti nagovijestio da bi Istra 1961 mogla odnijeti dragocjene bodove u Pulu. No za dramu se pobrinuo stoper Trogira Duje Vučemilović Grgić koji vjerojatno nikada u karijeri nije postigao dva gola na utakmici, no danas je Istri 1961 „uvalio“ dva kobna zgoditka i to prvi u 35.minuti te drugi u 60.minuti. Za kompletni potop pobrinuo se Adnana Aganović u 89.minuti koji je nakon dva odbijanca kao na fliperu ostao sam oči u oči s golmanom Robertom Lisjakom kojeg je bez poteškoća svladao. Nogometaši Istre 1961 spuštenih su glava napustili teren u Sinju na kojem su Trogirani bili domaćini, a nakon utakmice odslušali su monolog  svojeg trenera Elvisa Scorije koji je „grmio“ zbog propuštene prilike za odvajanjem od direktnih konkurenata na ljestvici. Osim gubitka bodova Istra 1961 može žaliti za olako zarađenim žutim kartonima koje su dobili Dragan Tadić i Mislav Anđelković zbog kojih ih neće biti u možda najvažnijoj utakmici prvenstva koju Istra 1961 igra u Sigetu protiv Hrvatskog dragovoljca. Sreća je rekao nam je nakon utakmice pomoćni trener Zoran Moravac što su direktni konkurenti za plasman u prvu ligu u međusobnoj utakmici odigrali neodlučeno. (M.Š.)