U dvoboju ravnopravnih suparnika, Dinamo je pobijedio

U dvoboju ravnopravnih suparnika, Dinamo je pobijedio-79777

DINAMO : ISTRA 1961 2:0
Gledali smo čudnih 90 minuta na Maksimiru, Istra 1961 je bila ravnopravan takmac Zagrepčanima, ali je Dinamo dobio sa 2:0.  Modri su pokušavali udarcima iz daljine, a jedan takav bio je u 22. minuti Nikole More sa 25 metara, koji je završio u mreži ''kratkog'' Ivušića. Prije toga bilježimo šansu Puljana u 4. minuti kada Matyazh puca glavom nakon ubačaja Kitanovskog, i drugu priliku Istre 1961 kada je Gržan ispremješao obranu Dinama, ruši ga Sigali, sudac Pejin je bio nijem, kao i u duelu istih igrača u 24. minuti. U 25. minuti Bertoša je u dobroj prilici, ali umjesto da puca, on se u presudnom trenutku spetljao. U 31. minuti ponovno Kitanovski ubacuje Matyazhu na glavu, Ukrajinac je sam, ali malo usporen, pa mu Stojanović skida loptu s glave, a sudac Pejin umjesto kornera svira gol-aut. Uzmimo još jedan izmišljeni ofsajd Gržana i možemo reći da je HNL započela onako kako smo navikli.

U 49. minuti tri šanse Istre 1961 odjednom, prvo Livaković skida udarac Kitanovskog, pa Gržana, da bi na kraju Matyazh slabo pucao. U 67. Soudani je prošao sa desne strane, ubacio Hodžiću koji je bio sam na desetak metara od gola, ali je slabo pucao, a samo minut kasnije Gojak puca, a Ivušić dobro brani. Do kraja utakmice priojetila je Istra 1961 preko Gržana, a Dinamo je imao dvije prilike i to Gojaka i Soudanija.

Dinamo : Istra 1961  2:0 (2:0), Strijelci: 1:0 Moro (22), 2:0 Benković (40),

Dinamo: Livaković, Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks, Antolić, Moro, Ćorić (od 55' Gojak), Soudani, Fernandes (od 90' Knežević), Hodžić
Istra 1961:  Ivušić 5,5, Miloš 6,5, Gojković 6, Mitrevski 6, Bertoša 6, Paracki 6, Maksimović 5,5, Prelčec 6 (od 81' Urošević), Kitanovski 6,5 (od 86' Grujević), Gržan 7, Matyazh 6 (od 72' Burić).