U derbiju pobjeda Jadrana u Labinu, domaći ljuti na suca

U derbiju pobjeda Jadrana u Labinu, domaći ljuti na suca-116347

III HNL ZAPAD – 17. KOLO: RUDAR – JADRAN 1:2
Nogometaši Jadrana u Labin su došli bez nekolicine prvotimaca, ali su uspjeli stići do tri boda.

Jadran je poveo u četvrtoj minuti. Igor Lepinjica je lijepo ubacio iz kornera, a Denis Tikas je najviši općenito na terenu, ali i u tom skoku te efektno zabija u suprotni kut za 0:1. Čim su se domaći malo rekuperirali od tog gola, u 22. minuti Saša Urošević se odlično oslobađa čuvara na poziciji lijevog krila te ubacuje, lopta prolazi svih i stiže do Tonija Rudana koji s peterca gađa kroz noge Pavlića za 1:1.

U nastavku je u 60. minuti Banić u posljednjem trenutku blokirao udarac Rudana na drugoj vratnici, a nakon centaršuta Dadića. Tri minute kasnije Macan vara svog čuvara i proslijeđuje za Gabriela Golju kojem Pavlić nogom sjajno brani „zicer“.

Ubrzo je Lepinjica ponovno napravio probleme labinskoj obrani, a onda ubačaj Maružina ne koristi Terlević pa lopta odlazi pored gola. Sreće je imao Rudar u 73. minuti kad Licul iz blizine „napucava“ svog vratara Bulata, a lopta odlazi pored gola.

U 87. minuti David Dujanić šutira, a lopta pogađa Načinovića, na snimci je teško reći, ali i ako je pogodila loptu u ruku labinskog braniča, ona je bila potpuno uz tijelo i ispred tijela, dakle lopta svejedno ne bi nastavila put prema golu. No, sudac Jelenčić pokazao je na „bijelu točku“, a najbolji igrač susreta Igor Lepinjica poentirao za 1:2.

Iako je Jelenčić tada još i isključio Načinovića, davši mu prvi karton zbog ruke, a drugi zbog prigovora, to nije ono što Labinjani sucu najviše zamjeraju. Naime, u sudačkoj nadoknadi Rudan je srušen u šesnaestercu gostiju, međutim Jelenčić samo odmahuje rukom pa Porečani nose bodove iz Labina.

III HNL ZAPAD – 17. KOLO

RUDAR – JADRAN 1:2 (1:1), Strijelci: 0:1 Tikas 5′, 1:1 Rudan 22′, 1:2 Lepinjica I. 87′

RUDAR: Bulat, Načinović, Urošević, Rudan, Giljanović (46. Kovačević), Macan, Petrović (46. Golja), Dadić, Kurtić, Golić I., Golić D. (69. Licul). Trener: Zoran Peruško

JADRAN: Pavlić, Šverko (73. Užila), Ilić, Mofardin (65. Leko), Maružin A., Lepinjica I., Ivetić (62. Terlević), Sumić, Tikas, Ereiz (73. Dujanić), Radman. Trener: Dalibor Šuran