Tomić se kockao, pa stavio na krivi broj

Tomić se kockao, pa stavio na krivi broj-72519

ISTRA 1961 : SPLIT 1:3
Kockanje trenera Gorana Tomića sa sastavom koji više nikad neće igrati zajedno, bilo je kobno za Puljane, koji su uspjeli ispasti iz Kupa Hrvatske, iako im je to trebao biti prioritet u ovoj sezoni. Da ne bi ispalo da je ovaj izvještaj generala poslije bitke, ovaj novinar je što misli o ovakvoj postavi rekao prije utakmice menađerima Istre 1961 Edi Valjevcu i Igoru Žikoviću.

Tomić nije samo izgubio utakmicu, već je istrošio igrače sa dodatnih 30 minuta, a i izgubio je vjerojatno još dva igrača Bertošu i Puclina koji je zaigrao na desnom boku, tako da nema optimizma ni pred Koprivnicu i brod je dodatno poljuljan. Opravdanje o zamoru igrača izgleda, u najmanju ruku smiješno, jer onda je bolje da se ne bave nogometom, već ima puno dobrih zanimanja, a drugo opravdanje o virozi pola ekipe, možda je logičnije, ali...

Što se utakmice tiče krenulo je po očekivanju stopostotnom šansom Boljata, koji je glavom pogodio stativu, a vjerojatno je krivac bio Ivušić koji je prstima skrenuti loptu prema njoj. U 10. minuti Lucio puca kraj gola i to je bilo to od Istre 1961. Split nije bio puno bolji ali je ipak došao do nove sjajne prilike koju je upropastio Maglica.

U drugi dio Tomić ubacuje Stepčića i Solomona, ali plan o podizanju igre pao je golom Pešića u 62. minuti. ''Kako si sijao na početku utakmice, tako ćeš i žnjati'', bio je rezultat razno raznih događaja u drugom poluvremenu koji su otišli na štetu Puljana. Prvo se povriejdio Puclin kojeg mijenja Trojak u 66. minuti, da bi bar minuta kasnije izašao i Bertoša i Istra 1961 ostaje sa deset igrača. Split je u 72. minuti mogao spasiti Istru 1961 dodatnih 30 minuta, ali je Boljatov udarac sa tri metra sjajni Ivušić obranio.

Dok je slabi sudac Zebec na trenutak izbacio Lucia iz igre, Istra 1961 je sa devet igrača uspjela izjednačiti, pa se i postavlja pitanje da li je bilo bolje da razvikani ali slabi Lucio i nije zaigrao u nastavku utakmice. Naime Trojak je ubacio loptu u kazneni prostor Splita, tamo je najviši Georgijev i to je mala nada za Istru 1961. U 85. minuti sjajna šansa za domaće, ali Bouhna, koji je pobjegao obrani Splita, bio je neprecizan.

U produžetku Split je golovima Boljata i Pešića dotukao zeleno - žute za 6 minuta i do kraja su samo sreća i Ivušić spasili Istru 1961 još veće katastrofe. Sve skupa veliki minus za trenera Istre 1961, kao i za upravu kluba koja je dopustila da novinari u prvom dijelu budu potjerani od strane sudaca, jer se nisu mogli pronaći markeri za fotoreportere.

Istra 1961 : Split 1:3 (1:1, 0:0), Strijelci: 0:1 Pešić (62), 1:1 Georgijev (76), 1:2 Boljat (93), 1:3 Pešić (96).

Istra 1961: Ivušić 6,5, Gojković 5,5, Žižić 6, Georgiev 6, Bertoša 5, Mitrevski 5,5, Puclin 5,5 (od 66' Trojak 6), Mario Lucio 5, Prelčec 5 (od 46' Stepčić 5), Bouhna 6, Roce 5 (od 46' Solomon 5,5).
Split: Kukić, Maglica (od 88' Vitus), Mikulić, Dupovac, Chvedukas, Ugrina (od 81' Bojić), Vasilj, Grubišić (od 114' Grković), Pešić, Boljat, Fuštar. (Dorijan Vrkljan/foto: Manuel Angelini)