Težak poraz Bijeloplavih

Težak poraz Bijeloplavih-114056

RIBOLA KAŠTELA - PULA 1981 82:58
Deset minuta trajala je neizvjesnost utakmice 13. kola Prve muške lige za košarkaše Pule 1981, koji su na parketu sportske dvorane Sokolana u Kaštel Sućurcu poraženi od Ribole konačnim rezultatom 82:58. Bijeloplavi ostaju na tri pobjede u prvenstvu, a osmi poraz gura ih u samu borbu za opstanak, iako imaju za odigrati dvije zaostale utakmice.

Odlično su Puležani otvorili susret i nakon početnog "ispitivanja" u 5. minuti pobjegli na osjetnih +7 (11:18) nakon polaganja bivšeg igrača Ribole, Krešimira Eleza. No, domaći brzo konsolidiraju svoje redove i prva četvrtina završava pri rezultatu 20:20. Drugih deset minuta Kaštelani otvaraju pomalo nevjerojatnom serijom 15:0, Bijeloplavih nema ni u napadu ni u obrani, a prve poene postižu tek u 15. minuti preko Jamesa Bosnakisa koji je danas službeno debitirao u dresu Pule 1981. No, situacija se ne popravlja, Puležani u drugoj dionici postižu samo šest poena i na veliki odmor se odlazi uz vodstvo Ribole od 14 razlike (40:26).

U nastavku još lošiji scenarij: Bijeloplavi su praktički ostali u svlačionici, Kaštelani bez previše muke dolaze do laganih poena što rezultira novom serijom 11:0 u prve tri minute drugog poluvremena za velikih +25 (51:26). Pokušao je trener Nicević razbiti ritam domaćih minutom odmora i izmjenama, Elez postiže prve poene u nastavku, ali ništa više od toga. Završni udarac za Puležane bila je ružna ozljeda lakta Karla Lukačića u 26. minuti nakon čega se ostatak susreta može opisati kao rutinirano odrađivanje posla košarkaša Ribole, do konačnih +24 uz posljednji zvuk sirene.

Najefikasniji, iako je to u današnjoj utakmici preteška riječ, u redovima Bijeloplavih, koji su nastupili bez ozlijeđenog Mirka Marića, bio je Elez s 15 koševa i 11 skokova, 9 koševa dodao je Bilalović, dok se za jedini tračak svijetla u ovom tmurnom izdanju pobrinuo mladi Nikola Vučinić s dvije trice u završetku susreta. Domaćine je do dva boda predvodio standardno dobri Ivan Rašetina s 21 košem i 13 skokova. Košarkaši Pule 1981 u sljedećem kolu na svom parketu dočekuju Sesvete protiv kojih su početkom sezone upisali svoju prvu prvenstvenu pobjedu.

RIBOLA KAŠTELA : PULA 1981  82:58 (20:20, 20:6, 30:14, 12:18)

Ribola Kaštela: Vidović, Sanader 3, Klepo, Murko 2, Rašetina 21, Biočić, Bilandžić 11, Tvrdić 10, Krešić 2, Svalina 10, Marasović 19, Šarić 4; trener: Rančić.

Pula 1981: Wardlow 6, Vučinić 6, Elez 15, Lukačić 4, Bosnakis 5, Bilalović 9, Guštin 4, Gustovarac 3, Maurović, Travica, Ostojić 6, Klepo; trener: Nicević.