Svraka i Kasalica sa po dva gola sredili Labinjane

Svraka i Kasalica sa po dva gola sredili Labinjane-61245

RUDAR : ISTRA 1961 1:6
Nogometaši Istre 1961 su u utorak navečer u Labinu gostovali kod Rudara. Zeleno-žuti su uveličali oproštaj od igranja nogometa Tomasa Černjula, igrača koji je dio karijere proveo u Istri 1961, a većinom je igrao za Rudar i Jedinstvo iz Nedešćine.

Prvo poluvrijeme je provelo u znaku Zeleno-žutih koji su dominirali nad domaćim sastavom koji je povremeno prijetio iz kontri. Prvi pogodak za Istru djelo je Antonija Repića u 17. minuti kada je izbjegao pažnji braniča domaćih i na loptu stigao prije vratara. Drugi gol za Istru postigao je Svraka iz slobodnog udarca četiri minute nakon vodećeg gola Istre.

Domaći nogometaši su dubinskim loptama pokušavali iznenaditi nogometaše Istre, a to im je uspjelo u 39. minuti kada je Ostojić istrčao, ali je krivo procijenio loptu i omogućio Ljubešiću da zabije za smanjenje zaostatka domaćeg sastava.

U nastavku susreta je trener Pamić izmijenio gotovo cijelu momčad, a to se osjetilo i na terenu pošto Zeleno-žuti više nisu dopuštali domaćima da se približe golu Ivušića. S druge strane su nogometaši Istre nerijetko bili opasni prema golu domaćih, a to su iskoristili već u petoj minuti nastavka susreta kada je iz teške pozicije zabio Kasalica. Za novi pogodak trebalo se čekati do 72. minute kada je na asistenciju Mišića zabio najnoviji igrač u Zeleno-žutim redovima, Belgijanac Bouhna.

Kako je vrijeme prolazilo, tako su domaći nogometaši sve više padali i puštali prostora Zeleno-žutima. Stigla su tako u samo dvije minute dva pogotka pulskog prvoligaša. Prvo je Svraka zabio u 81. minuti na krasnu asistenciju Đurića, a minutu kasnije poentirao je i Kasalica.

Rudar : Istra 1961  1:6 (1:2) Strijelci: 0:1 Barišić (17), 0:2 Svraka (21), 1:2 Ljubešić (39), 1:3 Kasalica (50), 1:4 Bouhna (73), 1:5 Svraka (81), 1:6 Kasalica (82),

Rudar: Blažina, Jajčević, Mehić, Lazarić, Licul, E. Černjul, T. Černjul, Juričić, Alić, Ljubešić, Batelić. Još su igrali: Vozila, Maksenčuk, Peršić, Škopac, Aličajić.

Istra 1961 (1.p): Ostojić, Hadžić, Gregov, Ojdanić, Heister, Grković, Vukman, Franić, Svraka, Barišić, Repić.
Istra 1961 (2.p): Ivušić, Mišić, Žižić, Hadžić, Tomić, Matoš, Zlomislić, Svraka, Đurić, Bouhna, Kasalica. (Rex/Istra 1961)