Sudac pokrao Istru 1961 u Suhopolju

SUHOPOLJE-ISTRA 1961 1:1
Nogometaši pulske Istre 1961 nakon dvije pobjede danas su na teškom terenu u Suhoplolju doslovno pokradeni od suca  Tihomira Pejina iz Donjeg Miholjca. Ono što nije uspjelo domaćim igračima obilato im je u 71. minuti nadomestio debitant u drugoj HNL kojeg će nogometaši Istre 1961 još dugo pamtiti. Pejin dosudio jedanaesterac na kojeg su se nasmijali i domaći navijači no sudačka organizacija najvjerojatnije za ovu krađu kao i uvijek do sada neće reagirati. Istra 1961 imala je prvu prilku na samom otvaranju utakmice kada Šekić s nekoliko  metara nije uspio svladati golmana domaćina Dumančića. Danas odlični Traore nakon toga je iz dva slobodna udarca pokazao da se ponovno vraća u formu,  najprije je u 12. minuti pogodio stativu, da bi u 38. minuti fantastičnim udarcem pogodio gredu. Istra je povela nakon solo prodora Traorea koji je s ruba kaznenog prostora preciznim udarcem donio Istri 1961 zasluženo vodstvo. No nakon toga na scenu stupa sudac Tihomir Pejin koji je presudio danas boljoj ekipi. Nakon poklona suca Šajin domaći igrač  Ivan Begović je neumoljiv te poravnava na konačnih 1:1. Sve u svemu sportska lakrdija za pamćenje. (M.Š.)