Stupnik ipak nije Sputnik-VIDEO

Stupnik ipak nije Sputnik-VIDEO-58521

ISTRA 1961 II-STUPNIK 2:1
Druga momčad Istre 1961 nakon stabilne igre na stadionu Veruda  sa rutinskih 2 : 1  pobijedila je momčad Stupnika u 28. kolu 3. HNL . već od prve minute igre Puljani su preuzeli kontrolu igre te uz držanje lopte tražili prolaze za gol. U odnosu na neke predhodne susrete , dojučerašnji lijevi bek Robert Dadić postao je lažna devetka. Tin Ivanović nakon micanja od desne aut linije pokazao je da ima htijenje i brzinu za više. Kapetan Kenan Hadžić bio je svojevrsni čuvar vezne linije odnosno libero iza široko postavljenih stopera Omazića i Stojčevića. Tako postavljena igra domaćina goste na centar šalje gotovo odmah. Dugu loptu sa desne strane , glavom na rub šesnaesterca vraća Hadžić. Sve to prisebno prati Luka Mihaljević koji za 1 :0  silovito iz voleja, punom nogom loptu zakucava iza leđa nemoćnog gostujućeg golmana Kovačića.  Već u 20 minuta donosi priliku za udarac Marinčića koji šutira preko gola. Još bliže golu bio je u 33 minuti kapetan Hadžić koji nakon ubačaja lopte sa 10 -tak metara glavom šutira preko gola. U 43 minuti Heister pokazuje zašto je prvoligaški igrač. Njegovo ulijetanje u šesnaesterac po lijevom boku pomalo nepotrebno uklizavanjem zaustavlja Orešković što je dovoljno za žuti karton i bijelu točku. Loptu mirno uzima Dadić i to je 2 : 0. U nastavku utakmice gol na utakmici nikako ne može pronaći Petar Marinčić. u 62 minuti njegovu sjajnu bombu sa preko 20 metara vršcima prstiju u korner gura golman Kovačić. Već u idućem napadu isti igrač ali ovoga puta iskosa sa lijeve strane pogađa suprotnu stativu.   Pulska sigurnost raspada se izlaskom Filipa Omazića kojem je težak teren , natopljen vodom uvjetovao istegnuće lože. I kako to u nogometu biva, nakon silnih promašaja ali i nerazumljive sebičnosti Mihaljevića koji dobar prodor ne želi završiti asistencijom već šutiranjem iz mrtvog kuta ni kriv ni dužan u kaznu gostujućeg gola pretvara Jozo Marić. Udarac reda radi, odbija se od bloka te loptu na iznenađenje sa gola izašlog golmana Mirande nakon visokog leta i mrtvog pada u luku donosi konačnih 2 : 1. Po užasnoj kiši koja je lila svih 90  minuta gledao se ipak solidan nogomet u kojem su domaćini svakako pokazali više.