Stoja izgubila od Kastva nakon produžetka

Stoja izgubila od Kastva nakon produžetka-74579

BARAKERI NEZADOVOLJNI SUĐENJEM
U susretu 14. kola A2 lige Zapad odigranom u subotu košarkaši Stoje poraženi su nakon produžetka od ekipe Kastva rezultatom 107:103.
Stoja je bolje otvorila susret i na kraju prve četvrtine ima prednost od +5. Gosti bolje odigravaju drugu i treću dionicu te se u posljednju četvrtinu ulazi s prednošću od +5 za Kastav. Domaćinima pripada posljednja četvrtina i nakon 40 minuta utakmice na semaforu stoji 95:95.

Produžetak pripada gostima za konačnih 107:103. Pri kraju susreta neke odluke pulskih sudaca Kolića i Ivkovića izazvale su veliko nezadovoljstvo kod Barakera i ostalih vjernih navijača KK Stoje. Nedugo nakon susreta na facebook stranici Stoje zbivanja s kraja susreta komentirao je predsjednik Barakera Željko Skendrović. Komentar prenosimo u cijelosti: "Ovako vruće glave moram reći par riječi u svoje ime i u ime nas šačice koji pokušavamo dati podršku NAŠEM klubu, za početak BRAVO BRAVO BRAVO za dečke i trenera za ovakvu igru i borbenost (zanemarimo bezbroj tehničkih grešaka), ali isto tako moram napisati da se IZVINJAVAM svima koji su se našli u dvorani večeras na mojoj nekulturi i nekulturi nas par pojedinaca i žao mi je što se dešavaju takve stvari ali ne mogu si pomoći. Mi damo sve od sebe, danima nakon ovakve utakmice ne mogu normalno pričati od navijanja i onda mi dođe gosp. Kolić i oduzme sav moj i naš trud i moje dostojanstvo, nažalost po prirodi sam temperamentna osoba i onda puknem i onda se dese ružne scene kao večeras i ispadamo neki divljaci, a ne normalni obiteljski ljudi, samim time odlučio sam da do daljnjega neću više dolaziti na utakmice jer me iskreno sram svih tih ljudi i djece na tribinama, pa neka gosp. Kolić nastavi svoj užitak u krađi Našeg kluba," zaključio je Skendrović.

Reagirao je i predsjednik KK Stoje Davor Mišković:„Dragi naši Barakeri, a naravno i svi ostali prijatelji kluba, jasno vam je da sa seniorskom ekipom prolazimo kroz težak period, jer nismo nadoknadili tolike odlaske naših igrača koje nećemo ni spominjati. I tako devastirana ekipa  koju čini nešto seniora i juniora, a polovica su kadeti, igra jako dobro i na terenu daje sve od sebe.  Nažalost dogodilo se nekoliko poraza koji su uz malo sreće mogli biti pobjede, čini nam se da su tome u kritičnim trenucima doprinijeli i suci, a nažalost već pet – šest kola ponavljaju se isti suci, te ćemo Savez zamoliti da olakša i njima i nama, pa da nam neko vrijeme ne sude. Nikako ne želimo reći da su njihove pogreške bile namjerno usmjerene protiv našeg kluba, vjerujemo da su im se dogodile greške (kao što se događaju igračima i trenerima), očekujemo da će nam se možda i ispričati, to su uostalom naši klupski dečki … Međutim nipošto se ne smije dogoditi da zbog nekoliko vjerojatno nenamjerno učinjenih pogrešaka dovodimo u pitanje dolazak navijača na utakmice, pogotovo ne nakon ove zadnje kada je sve bilo odlično osim te nervoze na kraju za koju su zaista zaslužni suci. Zbog svega, u ime kluba vam se zahvaljujem na dosadašnjoj podršci, jer ste vi baš onakvi navijači koje treba klub kakav je Stoja, i molim vas da još u većem broju s vašim obiteljima dolazite na utakmice i sportski navijate za našu Stoju, kao što je bilo i do sada – bez obzira na rezultat, protivnike i suce. Jedini kriterij kojega priznajemo je borbenost i želja naših igrača i trenera da pred publikom ostave što bolji dojam, da igramo sa svojim igračima i da kad god možemo - pobijedimo. Za budućnost KK Stoja se ne treba bojati. Lijep pozdrav i vidimo se u dvorani!"

Kod Stoje najefikasniji su bili Tumpić s 27, Dasko je ubacio 23 i Lešić 20 koševa. Za goste Saftić je ubacio 29 koševa.

U narednom kolu Stoja gostuje u Crikvenici.

Stoja - Kastav 103:107 (24:19, 18:24, 26:30, 27:22, 8:12)

Stoja: Budisavljević 3, Gustovarac, Sošić, Dasko 23(5), M. Buršić, Martinović 12, Tumpić 27(5), Ban 7, Lešić 20, Pajković 11(1), L. Buršić. Trener: Korošec
Kastav: Miletić 12, Gušić 17(1), Saftić 29(4), Mandekić, Benković 14(2), Matek 3, Rogović, Ferenčić 13, Santini 2, Maljevac 4, Ratko 11(2), Dobrić 2.Trener: Tončinić.