Sterilna neefikasnost Istre 1961

REZIME JOŠ JEDNOG PORAZA ISTRE 1961
Riječka Kantrida nije mogla previše uživati u Županijskom derbiju u kojem su podjednako loše igrali domaćin Rijeka i NK Istra 1961. Trener Puljana Valdi Šumberac do boda je htio doći igrom koja se neće oslanjati na suhi bunker i puko nabijanje lopte. Umjesto toga , povratniku na klupu Rijeke Nenadu Gračanu ponuđena je varijanta u kojoj se akcije domaćina zaustavljaju već na centru. Takva igra, kod Fjumana izaziva vidljivu nervozu, puno izgubljenih lopti te rane zvižduke i negodovanja sa polupraznih tribina. U takvom rasporedu snaga, umjesto gola, Puljani tek jednom u 18 minuti i to nakon solo prodora  Traorea  uspijevaju zapucati na gol domaćina. Kada se ne uzme ponuđeno , kazna dolazi brzo i odmah.
Dogodilo se to u 42 minuti nakon nespretne reakcije Pauletića koji glavom spušta loptu za Hrvoja Štroka koji poklon spretno pretvara u 1 : 0 vodstvo. U nastavku igre, NK Istre 1961 nema ama baš nigdje. U moru akcija koje su Riječani pokušali organizirati na polovici Puljana vrijedni spomena su udarci Gerca i Križmana koji su najavili konačni potop NK Istre
1961. Sportska fortuna gostima se nasmiješila u 88 minuti kada sa bijele točke griješi Fernandez. Isti igrač, u sudačkoj nadoknadi iskupio se asistencijom za Sandia Križmana koji postavlja konačnih 2 : 0. I ovaj ,  novi poraz NK Istre 1961 pokazuje da momčad nema daha ali ni kvalitete da se u istom ritmu bori 90 minuta. Koliko god mi pričali o istarskoj bazi jasno je da Roce, Okić , Grbac, jednostavno nemaju prvoligaški pedigre te da ih se treba čekati. U situaciji kada se klub bori za goli prvoligaški opstanak to je utopija. Utopija je i to da se pobjede traže igrajući daleko od suparničkog gola. Šehić koji je daleko od forme, uporno bježi na centar i olakšava posao stoperima koji su uglavnom viši i jači u skoku.
Drugi pulski adut Traore igra privatne utakmice i kada je najpotrebnije uglavnom griješi. Ostali daju što mogu i ništa više. Ako se želi nešto učiniti, treba tek odraditi utakmice sa Dinamom 1 i Dinamom 2 pardon Lokomotivom te onda zasukati rukave da se nešto učini. Svježe krvi u momčadi pa i na trenerskoj klupi treba. Bilo bi pogubno da se tek na početku zimskih priprema, u hodu, počne slagati momčad koja je prema do sada osvojenim bodovima gotovo pa otpisana. (Mario Šegota)