Srebro i bronca za Hrvatsko boćanje

Srebro i bronca za Hrvatsko boćanje-110547

DAVOR KOMAR I MELISA OSMANOVIĆ U PARU SREBRNI, KOMAR POJEDINAČNO BRONČAN
Davor Komar i Melisa Osmanović, kao članovi Hrvatske boćarske reprezentacije, sudjelovali su međunarodnom 'Prometheus Cup-u 2020.' u boćanju za osobe s invaliditetom, koji je održan u poljskom gradu Konopiska od 23. do 28. rujna 2020. godine.

Davor i Melisa su, igrajući zajedno u paru, osvojili srebro, dok je Davor u pojedinačnom natjecanju osvojio broncu.

Kao par Davor i Melisa došli su u finale bez izgubljene utakmice, ali je u finalu za bod bio bolji poljsku par.

U pojedinačnom natjecanju Davor je bez ijedne izgubljene utakmice i bez primljenog punta došao u polufinale, gdje je nažalost izgubio rezultatom 5:4 od nekadašnjeg Europskog prvaka i aktualnog Češkog prvaka, u vrlo zahtjevnoj i napetoj utakmici. U utakmici za broncu, Davor je sa rezultatom 6:5 pobijedio dugogodišnjeg Poljskog prvaka i time osigurao i medalju u pojedinačnom natjecanju.

Ovo je inače prvo ovogodišnje natjecanje/turnir naših članova/reprezentativaca. Održano je u posebnim uvjetima, sukladno epidemiološkoj situaciju u Poljskoj i svijetu.
Sudjelovanje na prvenstvu odobreno je i financirano od strane Hrvatskog paraolimpijskog odbora i Hrvatskog saveza boćanja osoba s invaliditetom.
Na pomoći i podršci iz kluba se iskreno zahvaljuju Sportskoj zajednici Grada Pule, Gradu Pula, Pula sportu i trenerima Kluba, gospođi Zvjezdani Grganja iz Banjola i gospodinu Valteru Ivančiću iz Pazina.

Glavni cilj sudjelovanja na prvenstvu u Poljskoj bio je prvenstveno intenzivne i kvalitetne pripreme našeg prvog Hrvatskog paraboćara Davora Komara. za sudjelovanje na Paraolimpijskim igrama u Tokyu 2021.