Srbija sve vratila na početak- VIDEO

VRHUNSKA PREDSTAVA ZA MNOGOBROJNU PUBLIKU
Sinoć odigrano četvrto kolo u porečkoj dvorani Žatika prvenstveno će se pamtiti po dramatičnoj završnici koju su u drugoj utakmici večeri gledateljima priredile reprezentacije Srbije i Norveške. Posljednje sekunde ove dramatične utakmice i zadnji napad pogledajte u našem video snimku. Poletan početak Srbije u osmoj minuti igre donosi joj i vodstvo od 5 : 1 koje Norveška do poluvremena nije uspjela poništiti. Naime , Srbija na odmor odlazi s rezultatom 12:10. U nastavku utakmice Norvežani uz odličnu i agresivnu obranu nameću svoj ritam igre i u 33. minuti dolaze i do prvog vodstva 14 : 13. Dok je preko 2 500 navijača zdušno ali korektno navijalo za svoje reprezentacije minutu i pol prije kraja utakmice pripremala se drama. Nakon što je norveški golman Ege kod rezultata 26 : 27 sačuvao svoja vrata, jednako efektno 40 sekundi prije kraja odgovorio mu je srpski golman Stanić koji je zaustavio udarac Samdahla. Pokušaj Srba da pasivnom igrom osvoje bodove 11 sekundi prije kraja prekidaju suci koji loptu daju Norveškoj. Dvadeset sekundi prije kraja, zbog grube igre Srbi ostaju bez Momira Ilića koji je isključen na dvije minute. Norvežani koji nakon svega zovu minutu odmora, u nastavak igre kreću bez golmana i griješe. Naime, umjesto da osmisle kvalitetan napad, brzopleto krivo dodaju loptu što je itekako velik razlog za slavlje Srbije. U ostalim susretima 4. kola Brazil nije iskoristio bezvoljnost Saudijske Arabije te je slavio s minimalnih 26 : 24. Prvi favorit skupine D Danska nakon kanonade i igre s pričuvama, Egipat je sa terena ispratila s rezultatom 26 : 17. Uoči petoga kola u kojem u 16 sati i 15 igraju Srbija i Saudijska Arabija, u 18 i 15 Egipat - Brazil te u 20 i 15 Danska-Norveška, ljestvica izgleda ovako: Danska ima 8, Norveška 6, Srbija i brazil četiri boda. Egipat ima tek dva boda a odavno otpisana saudijska Arabija je bez osvojenog boda. (M.Š.)