Slabom igrom do boda u Osijeku

Slabom igrom do boda u Osijeku-53721

OSIJEK : ISTRA 1961 1:1
Slabom igrom je Istra 1961 došla do boda u Osijeku te je tako nastavila dobar niz iz najvećeg slavonskog grada. Iako je trener Pamić sastavio napadačku momčad, danas su Puljani kao malokad bili bez izrazitih šansi, a jedina šansa pretvorena je u gol.

Gledali smo slabo prvo poluvrijeme, a u prvih 15 minuta domaćini su dvaput zaprijetili i to u drugoj minuti preko Mišića koji je pucao s ruba šesnaesterca, ali je Dreven dobro obranio, dok je u desetoj minuti glavom pokušao Šorša, ali je pucao ravno u ruke golmana zeleno-žutih. U 23. minuti još jedna šansa Osijeka, ali Mešanović nije uspio postići gol pored Drevena i Woona.

Drugo poluvrijeme je započelo sa dvije odlične šanse za domaćina, ali prvo je Šorša u 49. minuti pucao preko gola, da bi Jamak tri minute kasnije pucao kraj stative iz vrlo povoljne situacije. Pamić tada ubacuje Tomića i Matoša umjesto Joa i Franjića i to donosi malo čvršću igru, a koja donosi prvu šansu i vodstvo Istre 1961. Matoš dugom loptom pronalazi Radonjića on odlično glavom prima loptu i daje si u for, tad vidi Mikulića da je izašao sa gola, te ga fantastičnim lobom svladava za 1:0. Kao što to biva u zadnje vrijeme, vodstvo Puljana je bilo kratkog daha, jer sedam minuta kasnije Jonjić je nakon kornera nadskočio cijelu obranu Istre 1961 i zabio je gol za izjednačenje. U zadnjih 20 minuta nije bilo previše akcija da bi se uzbuđivali.

Osijek : Istra 1961  1:1 (0:0) Strijelci: 0:1 Radonjić (63), 1:1 Jonjić (70)

Osijek: Mikulić, Matas (od 46' J. Barišić), Jonjić, Pranjić, Pavić, Špehar, Glavaš (od 85' Vitaić), Jamak, Šorša, Mišić, Mešanović (od 83' Baraban).

Istra 1961: Dreven 6,5, Horvat 5,5, Graf 6, Woon 5, Heister 5, Blagojević 5,5, Obšivač 6, Jo 5,5 (od 60' Tomić 6), Franjić 5,5(od 58' Matoš 6), Špehar 5, Radonjić 6,5 (od 80' Pavlović). Dorijan Vrkljan