Sjajan vikend za pionire i kadete Istre 1961

Sjajan vikend za pionire i kadete Istre 1961-81554

ISTRA 1961 : CIBALIA 4:1, 6:1
Odlične utakmice i uvjerljive pobjede su upisali naši pioniri i kadeti u nedjelju ujutro na Drosini protiv vinkovačke Cibalije. Bio je to šesti uzastopni trijumf za pionire koji su i dalje prvoplasirana momčad prvenstva, a prvi za kadete koji su do vrha napunili suparničku mrežu.

Iako su pioniri na kraju slavili s visokih 4:1, Cibalia je bila i više nego dobar protivnik koji je u određenim trenucima utakmice bio bolja momčad na terenu. Međutim, pioniri Istre 1961 su u pokazali smirenost, a ono što obrana nije uspijevala zaustaviti branio je odlični vratar Kolić.

Zeleno-žuti su poveli u 10. minuti preko Bilića, a gosti su izjednačili nakon slabe reakcije obrane Istre sedam minuta kasnije. Izjednačeni rezultat zadržao se samo osam minuta kada je Rakovac iskoristio priliku i zabio za novo vodstvo. Iako su gosti imali odličnu priliku za 2:2, Kolić je obranom zadržao vodstvo svoje momčadi koje je novim golom u 40. minuti povisio Rakovac. U sudačkoj nadoknadi konačnih 4:1 postavio je Terlević.

Sve ono što u dosadašnjih pet kola nije ulazilo u gol, kadetima Istre 1961 je protiv Cibalije ušlo, a nakon samo 33. minute igre već je bilo 5:0. Istra 1961 je u vodstvo stigla u 10. minuti iz penala kojeg je realizirao Krizmanić. Na 2:0 povisio je Ereiz, na 3:0 Bernobić, a na 4:0 Petrović. Na odmor se išlo s 5:0, a pet gol za Istru 1961 zabio je Mardešić. U nastavku susreta na 6:0 je povisio Velkavrh u 57. minuti, a počasni pogodak gosti su postigli tri minute kasnije.

PIONIRI: NK Istra 1961 – HNK Cibalia 4:1 (2:1), Strijelci: 1:0 Bilić (10′), 1:1 Kamenicki (17′), 2:1 Rakovac (25′), 3:1 Rakovac (40′), 4:1 Terlević (70’+2′).

Istra 1961: Kolić, Maurić (od 31. Stošić), Perković, Knapić, Buić, Tomić, Rakovac (od 60. Trešnjić), Bilić (od 60. Terlević), Lisica, Parezanović (od 49. Sinčić), Radović (od 60. Ostović).
Cibalia: Pojer, Penava, Posavčić, Lukić, Japundžić (od 51. Valentić), Kamenicki, Smolčić (od 48. Anić), Dragun (od 43. Turić), Ilijić (od 61. Šitum), Dumančić (od 68. Jelić), Filipović.

KADETI: NK Istra 1961 – HNK Cibalia 6:1 (5:0), Strijelci: 1:0 Krizmanić (10′-11m), 2:0 Ereiz (18′), 3:0 Bernobić (27′), 4:0 Petrović (30′), 5:0 Mardešić (33′), 6:0 Velkavrh (57′), 6:1 Tunjić Lukić (60′).

Istra 1961: Marković, Šverko, Krizmanić (od 49. Velkavrh), Petrović, Ereiz (od 74. Rovis), Dujmović, Bernobić, Nikl, Golubić (od 74. Boucaux), Mardešić (od 61. Kristaj), Stanić (od 58. Žiković).
Cibalia: Aleksić, Kvesić, Alavanja (od 26. Župarić), Dogan (od 48. Cindrić), Tunjić Lukić (od 71. Batinić), Božić (od 58. Tovilović), Tomić, Križanović, Drena Beljo, Blažević (od 35. Sušić), Prnjak.