Show suca Denisa Hadžića zasjenio pobjedu Pule 1981

Show suca Denisa Hadžića zasjenio pobjedu Pule 1981-56150

PULA 1981 : ŠANAC 80:71
Derbi A2 lige skupine zapad između Pule 1981 i Karlovca uvelike je ostao u sjeni showa za koji se potrudio sudac Denis Hadžić. U dijelu utakmice u kojem nije bilo ni sekunde tenzije ili krivih pogleda za gotovo 10-minutni prekid po odluci suca, bile su krive tribine gdje su se smjestila dva provokatora. Njihovo komentiranje utakmice prelilo je čašu strpljenja suca koji je uz pokretanje sata na pametnom telefonu odlučno tražio da se oni udalje iz dvorane. Mučno čekanje raspleta ohladilo je obje momčadi i razbio zanimljiv ritam utakmice. Kada je već postojala opasnost da se ne dogodi i neka oštrija sudačka presuda, sijede glave napustile su tribine a Leo Krizman popio je tehničku.

Što se događalo prije toga. Izjednačena i borbena utakmica u kojoj su i jedni i drugi imali očekivanih uspona i padova. Dok su na terenu bile udarne petorke koševa za bijeg nije bilo previše. Nužne rotacije donosile su nedorečene obrane i ishitrene šuteve u napadu. Na otvaranju utakmice bljesnuo je Matej Radunić sa tri uzastopne trice koje su bile temelj za 18:8 vodstvo. Na prvi odmor otišlo se sa prednošću Puljana 22:16. U drugoj četvrtini a nakon prekida zbog već opisane situacije, Pula 1981 uspijeva podignuti vodstvo na 41:27.

Treća četvrtina pokazala se kritičnom za domaćina. Goste vuku i nose Kristijan Razvić i Darko Novosel koji utakmicu guraju u neizvjesnih 57:51. U posljednjih 10-tak minuta igre, ukazao se skočni Antonijo Špehar koji na dva metra od koša postiže dosta lakih i za suigrače motivirajućih koševa. U takvom odnosu snaga stiglo se i do rezultata 71:71. Trice Perdije i Krizmana te slobodna bacanja Ante Graše utakmicu vode u smjeru slavlja domaćina. Gosti na samom  kraju utakmice ostaju bez "goriva" te u Karlovac odlaze pognute glave. Puljani slave te ostavljaju otvorenu pozivnicu za iduću subotu kada stiže riječki Zamet.

Pula 1981 : Šanac 80:71 (22:16, 19:11, 16:24, 23:20)

Pula 1981: Sijamhodžić 4, Perdija 3, Mohorović, Maurel 2, P. Grašo 5, Radunić 24, A. Grašo 16, Starčević 9, Krizman 17, Kajfeš, Travica, Antić
Šanac Karlovac: Požar, Panjević 10,  Beber 2, Katić, Razvić 21, Škrtić, Lukačić 5, Božić, Špehar 11, Novosel 21, Turković. J.J.Ć.