Sedmi remi Istre 1961 i Gorice u zadnjih osam utakmica

Sedmi remi Istre 1961 i Gorice u zadnjih osam utakmica-113937

ISTRA 1961 - GORICA 1:1
Bio je ovo sedmi remi u zadnjih osam utakmica Istre 1961 i Gorice. 4 x 2:2, 3 x 1:1 i pobjeda Gorice od 3:0 su rezime u zadnjih osam utakmica. Danas je svaka momčad imala po jednu veliku šansu u prvom dijelu utakmice, i dala je po jedan gol u drugom dijelu utakmice, tako da se može reći da je utakmica završila pravednom raspodjelom, što sigurno neće zadovoljiti ni jedne ni druge.

U 18. minuti najbolja prilika za Goricu. Marijan Čabraja je prošao kroz dvojicu domaćih braniča centrirao točno na glavu Matara Dieyea, koji nije dobro pucao, jer je umjesto gola pogodio Šutala koji je bio lijevo od njega. U 25. minuti velika šansa za domaće, Gržan je pobjegao Jovičiću po desnoj strani, gurnuo u idealnu poziciju za Mateja Vuka, no njegov slabašan udarac, malo prije gol-linije uspijeva odbiti Nasiru Moro. U 31. minuti Čabraja grubo nasrće na Navarra, za suca Vučkovića to nije bio ni prekršaj, a Navarro zbog ozljede napušta igru.

U 57. minuti Istra zabija za 1:0, a strijelac je bio Matej Vuk. U kaznenom prostoru Fuentesu se lopta nekoliko puta odbijala do njegovih nogu, na kraju uspjeva uputiti šut, lopta se od Banića odbija do Vuka, kojem nije bilo teško proslijediti loptu u mrežu Gorice. U 68. minuti Jovičić nakon kornera zabija glavom svom bivšem klubu i Gorica se vratila u igru.

Spomenimo samo da je na početku utakmice održana mala svečanost u kojoj je kapetanu Slavku Blagojeviću uručen dres sa brojem 100, za 100 nastupa za Istru 1961.

ISTRA 1961 - GORICA  1:1 (0:0), Strijelci: 1:0 Vuk (57), 1:1 Jovičić (68)

ISTRA 1961: Juric, Navarro (od 31. H. Kim), Tomašević, Šutalo, Sergi, Galilea, Blagojević (od 85. Halilović), Gržan (od 85. Lisica), Špoljarić (od 76. G. Kim), Vuk, Fuentes.

GORICA: Banić, Doka, Moro, Jovičić, Čabraja, Babec, Kalik, Špikić (od 78. Hamad), Golubickas (od 65. Dvorneković), Lovrić, Matar (od 65. Mudrinski).