Sa(n)jam knjige je krenuo u svoj drugi tjedan

Sa(n)jam knjige je krenuo u svoj drugi tjedan-102492

DNEVNIK SA(N)JAM KNJIGE - PETI DAN (PONEDJELJAK, 9. PROSINCA)
Drugi sajamski tjedan, odnosno peti dan, započeo je s dvije tradicionalne i jednom novom programskom sekcijom namijenjenima ponajprije školskoj publici. U Crvenom salonu prvo je Vladimir Šagadin sa Stjepanom Štefom Bartolićem u Hop-lektiri razrađivao kreativne mogućnosti stripa kao radionice ali i kulture čitanja, potom je u PULikulArnoj reformi Emir Imamović Pirke razgovarao s Juricom Pavičićem i Vladimirom Stojsavljević o tome zašto je Shakespeare važan a i zanimljiv, da bi u Pop-lektiri Nevena Trgovčić i Kruno Lokotar s Anjom Golob razgovarali o njezinoj poeziji i svjetovima odrastanja.

Istodobno je u Kavani Mozart na četvrtom Doručku s autorom Aljoša Pužar ugostio njemačku autoricu Jenny Erpenbeck, čija je dojmljiva zapažanja o tradiciji iz koje dolazi i svijetu koji se dramatično mijenja prevodila Ines Meštrović.

U poslijepodnevnom i večernjem programu u Crvenom salonu govorilo se o pet knjiga, i to u terminima za četiri programska niza (Puna je Pula, Grad, Autor čita autora i Razgovor iza zavjese). U svim su predstavljanjima sudjelovali autori: Amir Alagić TUNELI u izdanju Durieuxa, Jelena Todorović VEČNA SADAŠNJOST u izdanju beogradskog Clia, Josip Mlakić EVANĐELJE PO BARABI u izdanju Frakture, Almin Kaplan MEHO u izdanju VBZ, te Boris Dežulović SUMMA ATHEOLOGIAE: nekoliko heretičkih rasprava o nemogućnosti Svemogućeg u izdanju Ex Librisa.

U razgovoru o Alagićevu romanu s Andreom Matoševićem sudjelovao je i Nenad Popović, o monografiji Jelene Todorović s Paolom Orlić Dragan Velikić i Zoran Hamović, o Dežulovićevim esejima s Andreom Matoševićem fra Drago Bojić, Viktor Ivančić i Zoran Grozdanov, dok je Emir Imamović Pirke moderirao Mlakićevo i Kaplanovo uzajamno čitanje.

(rex)