Rutinska prvoligaška promocija Istre 1961

ISTRA 1961-POMORAC 2:0
Danas je i igra ali i kompletan ugođaj na Verudi  bio svečarski. U igri bez bitnog takmičarskog naboja Istra 1961 je u svemu bila bolja od Pomorca iz Kostrene. Prije utakmice navijači su nagrađeni majicama Život bez droge je prva liga što je dodatno popravilo ugodan ambijent na tribinama stadiona Veruda. Istra 1961 povela je izvanrednim slobodnjakom Trorea u 39. minuti koji je smjestio loptu u rašlje gola golmana Primorca, Prskala. U gotovo revijalnom drugom poluvremenu u kojem je navijače atraktivnim potezima tek povremeno uveseljavao Traore vidjeli smo i nekoliko poluprilika domaćina koji nisu pretvoreni u zgoditak. U sudčevoj nadoknadi vremena, solo prodorom Asima Šehića Istra 1961 postavlja konačan rezultat ove utakmice, Istra 1961-Pomorac 2:0. (M.Š./Foto- Manuel Angelini)