Stipendije je svečano uručio direktor tvornice Rockwool Felix Guerin, koji..."/>

Rockwool dodijelio stipendije učenicima i studentima

DODIJELJENO UKUPNO OSAM STIPENDIJA
"Je li plava boja vaše latice?" naziv je sada već tradicionalnog Rockwoolova projekta stipendiranja učenika i studenata u sklopu kojeg je danas u tvornici Rockwool dodijeljeno ukupno osam stipendija.
Stipendije je svečano uručio direktor tvornice Rockwool Felix Guerin, koji se ujedno prisutnima obratio na Hrvatskom jeziku rekavši: "Povod našem druženju je obrazovanje, koje je jako važno u životu. I nama u Rockwoolu je znanje jako važno. Ono što naučite je samo vaše, to je u glavi i nitko vam to ne može uzeti. Vaša budućnost ovisi o vašem znanju. Nadamo se da će stipendija biti poticaj u učenju.".
Za stipendije se ukupno javilo 172 marljivih i talentiranih učenika i studenata iz cijele Istre, bez obzira na to što su se ove godine kriteriji podigli za jednu skalu na višu razinu. Ovako veliki odaziv još je jedan dokaz da susjedi doživljavaju Rockwool kao odgovornu tvrtku i poželjnog partnera u životu.
Anđelka Toto Ormuž je rekla kako nije bilo lako izabrati osam najboljih među 172 prijavljena. No, svih osam odabranih postižu impresivne rezultate u školovanju. Smatraju da se o njima treba govoriti jer bi upravo oni trebali biti uzor mladima. Rockwoolovim stipendijama ne samo da ih se želi nagraditi za već ostvarene rezultate u obrazovanju, već i potaknuti na daljnji napredak i učenje. "Želimo pokazati da cijenimo njihov rad i trud, zahvaliti im na tome – jer vjerujemo  za nekoliko godina će biti ugledni članovi naše zajednice, bit će takozvani decision makeri, i oni će zasigurno biti jako važni u našoj budućnosti. Drago nam je da ovim mladim kvalitetnim ljudima možemo pomoći u njihovom obrazovanju i smatramo da uloženi novac u njih nikako nije naš trošak već najbolja investicija", kazala je Anđelka Toto Ormuž.
Stipendije su dobili učenici:
Dean Barbić iz Sv. Nedelje, odličan učenik 4. razreda srednje škole Mate Blažine u Labinu, smjera    elektrotehnika. Dean je sudjelovao ali i ostvarivao uspjehe na brojnim natjecanjima iz matematike, fizike, a u slobodno vrijeme bavi se kickboxingom, gdje također postiže zapažene rezultate.
Dijana Tončić iz Pićna, odlična učenica 4. razreda srednje škole Mate Blažine u Labinu, Opće gimnazije. Dijana jako želi postati učiteljica, a u tome će joj uvelike pripomoći i Rockwoolova stipendija.
Sljedeći su studenti dobili stipendije:
Danijela Belušić iz Pićna, je na prvoj godini Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli – gdje studira smjer Financijski management. Daniela je svoj završni rad na kraju srednje škole pisala na temu Tehnološkog procesa Rockwoola. Ipak, nije imala priliku prezentirati svoj rad iz jednostavnog razloga – zbog odličnog uspjeha u sva četiri razreda, oslobođena je polaganja mature
Karlo Griparić iz Labina, 4. godina Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Zagrebu, smjer automatizacija industrijskih postrojenja, koji kaže da ga zanima i Rockwoolov pogon. Karlo je prvostupnik elektrotehnike, no kako ga zanimaju inteligentni sustavi, robotika, upisao je magisterij, a zanima ga i doktorat.
Kazimir Koraca iz Pazina, student 4. godine Agronomskog fakulteta u Zagrebu, smjer hortikultura i jako ga zanima uzgoj povrća. Kazimir ističe sudjelovanje u izradi znanstvenog rada  pod nazivom „Rasprostranjenost autohtonih sorti crvene djeteline u HR“, koji je prije nekoliko tjedana objavljen u Agronomskom glasniku. Osim studiranjem, bavi se i nogometom i veslanjem.
Boris Bezak iz Pule, student pete godine Medicinskog fakulteta u Rijeci, još uvijek nije odabrao specijalizaciju, ali ga posebno zanima anesteziologija. Boris je angažiran na više područja, a ističe svoj doprinos na znanstveno istraživačkom polju kao i angažiranost i borbu za studentska prava pri nastavnom odboru svih studenata.
Saša Runko iz Kršana, student pete godine Kineziološkog fakulteta u Zagrebu, budući profesor tjelesne i zdravstvene kulture specijalizira nogomet. U slobodno vrijeme Saša volontira u Zagrebu, a zapažen je rezultat ostvario prilikom treniranja paraolimpijca Gracijana Turčinovića kad je oborio državni rekord u hand-bike maratonu, isto tako na volonterskoj bazi.
Helena Vučić iz Raše, studentica treće godine Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije u Zagrebu, primijenjena kemija. Helena je izvrsna učenica, a o tome dovoljno govori slijedeće: zahvaljujući Heleni i Rockwoolovom prošlogodišnjem stipendisti, Fabiu Faraguni, a ponajprije njihovim zapaženim rezultatima, na njihov je fakultet omogućen je direktan upis dvoje učenika iz SŠMB koje ta škola preporuči.
Svih osam stipendistica i stipendista su naprosto zadivili svojim uspjehom i s velikim zadovoljstvom će im se stipendijama olakšati put izvrsnosti kojim su krenuli, a koji zahtjeva jako puno odricanja. Odabrani studenti će u akademskoj godini 2009./2010. ukupno dobiti 30.000 kuna dok će odabrani učenici srednjih škola u školskoj godini ukupno dobiti 10.000 kn. (REX)