Rijeka prejaka za Istru 1961

RIJEKA-ISTRA 1961 2:0
Susjedski derbi između Rijeke i Istre 1961 privukao je na Kantridu oko dvije.tisuće gledatelja.U 12. minuti pokušao je iskosa s desne strane Šehić no lopta je prohujala iznad vratnice golmana Mancea. U 16. minuti Istra 1961 je imala još jednu izglednu šansu preko Traore čiji udarac s 20-ak metara u korner skreće golman Rijeke. Nakon izjednačene igre Rijeka je nakon jednog izvedenog kornera u 41.minuti i kratkog izbijanja Pauletića iz kaznenog prostora, pala pred noge Hrvoja Štroka koji sa nekih 14 metara oštrim udarcem pogađa mrežu Lovrića. U nastavku utakmice Rijeka je imala terensku inicijativu, dok je Istra 1961 jalovim napadima pokušala doći do izjednačenja.U 87. minuti nakon jednog pad u kaznenom prostoru Istre 1961 sudac Strahonja pokazuje na bijelu točku, no Fenandez pogađa stativu Lovrićevog gola. Istra 1961 pokušala je iskoristiti ovaj promašaj te je krenula na sve ili ništa i potpuno seotvorila. Rijeka je u jednoj brzoj kontri probila desnu stranu, Fernandez je ubacio oštru loptu u sredinu na koju nalijeće Žminjac Sandi Križman za konačnih 2:0 za Rijeku. ISTRA 1961 je igrala u satavu: Lovrić , Deak , Pauletić , Kacić , Švrljuga  (od 77' Župan), Tadić  (od 60' Grbac), Anđelković , Traore , Marković , Šehić , Roce  (od 65' Okić)  (REX)