Riječani nisu dali Puljanima ni gram nade

Riječani nisu dali Puljanima ni gram nade-57733

RIJEKA : ISTRA 1961 3:0
Što se početnih sastava tiče, Istra 1961 je bila bez Joa, a Rijeka bez pocrvenjelih Vešovića, Jugovića i Leovca  i već davno ozlijeđenog Moisesa, ali sa Sharbinijem koji nije trenirao zadnjih dana te sa Balajem, kojeg se Riječani zakrpali, pa izgleda kao da im je ova utakmica najvažnija u prvenstvu i odmah se vidjelo da Fijumani neće biti blagonakloni prema svojim susjedima koji se bore za opstanak.

Prva velika šansa na utakmici zbila se u 12. minuti, ali Dreven sjajno brani udarac Španjolca Alexa. U 15. minuti sjajna pilika za Istru 1961, Pamić ubacuje iz slobodnjaka, Gregov se lijepo ubacio i puca glavom zamalo kraj gola. U 18. minuti s dvaseset metara je opalio Tomasov, ali je lopta zamalo fijuknula preko grede. U 26. i 27. minuti tri obećavajuće situacije za goste, prvo puca Špehar iz daljine Vargić samo nakratko ispušta loptu, u drugoj situaciji Špehar ispred Radonjića nespretno šalje loptu u gol-aut, a sve nakon dobrog ubačaja Pavlovića. Najbolja šansa za Istru 1961 je bila ponovno nakon ubačaja Pavlovića, ali udarac Tomića glavom zamalo ide kraj gola. I baš kad se mislilo da zeleno-žuti imaju igru u svojim nogama Rijeka je povela, Sharbini je sjajno uposlio Tomasova, koji izbija sam pred Drevena i šalje loptu iskosa u mrežu gostiju. Slična akcija u 33. minuti, Bradarić prebacuje kompletnu obranu Puljana, loptu prima Alex i buši golmana Istre 1961.

U drugom dijelu prvu šansu ima Rijeka u 56. minuti, ali Gregov blokira Tomasova, koji je precizniji samo dvije minute kasnije kada iz slobodnjaka s preko dvadeset metara gađa nebranjeni dio mreže Drevena. Prvi udarac gostiju na gol Rijeke, zbio se u 80. minuti kada je Heister izborio jednu loptu gurnuo je do Franjića koji puca iskosa s lijeve strane, ali je bio zamalo neprecizan. U zadnjim trenucima utakmice veću katastrofa je spriječio Dreven koji je dva puta obranio udarce Ajayija iz stopostotnih šansi.

Rijeka : Istra 1961  3:0 (2:0) Strijelci: 1:0 Tomasov (28), 2:0 Alex (33), 3:0 Tomasov (58),

Rijeka: Vargić, Bertoša, Samardžić, Lešković, Tomečak, Bradarić, Močinić (od 84' Radošević), Alex (od 78' Ajayi), Sharbini (od 64'Cvijanović), Tomasov, Balaj.
Istra 1961: Dreven 5,5, Pavlović 6 (od 71' Dinis), Gregov 5,5, Bastos 6, Heister 5,5, Obšivač 5,5, Pamić 5,5, Špehar 5 (od 46'Matoš 5), Tomić 5,5, Jordan 5,5 (od 46'Franjić 5), Radonjić 5,5.  Dorijan Vrkljan