Rezultat bolji od igre, slijedi težak niz protiv favorita

Rezultat bolji od igre, slijedi težak niz protiv favorita-99638

GORICA : ISTRA 1961 1:1
Bod protiv Gorice dobro će doći Puljanima, jer im slijedi jedan "lijepi" niz utakmica protiv Osijeka, Rijeke, Dinama i Hajduka. Istra 1961 je vodila u zadnje dvije utakmice, ali nije izdržala, prvo je ih je Slaven Belupo okrenuo iz 2:1 u 2:3, da bi danas u Gorici, Puljani ispustili vodstvo osvojivši jedan bod. Pošto je uprava nabivala pojačanja koja će zaigrati valjda do nove godine, opet se pulski nogometni fanatici mogu polako navikavati na borbu za opstanak do zadnjih utakmica, s napomenom da se nadam da će me nogometaši Istre 1961 razuvjeriti već slijedeće subote protiv Osijeka.

Opasnosti, kojih nije bilo puno na ovoj utakmici, su krenule u 4. minuti kada nakon udarca Maslowskog, Čondrić vadi loptu iz samog kuta. Samo dvije minute kasnije Gržan ubacuje u kazneni prostor, Bosančić je najviši i pogađa za vodstvo Istre 1961. I to je bilo to u prvih 45 minute, Puljani su dobro zatvorili prilaze svojem golu, tako da Goričani do kraja poluvremena nisu stvorili ni jednu šans koju bi mogli zapisati u bilježnicu. Zrelih 45 minuta Istre 1961.

U 54. minuti Maslowski vara cijelu obranu Istre 1961 i daje loptu u kaznenom prostoru Hamadu, koji je izbjegao zaleđe i zabija za 1:1. I opet nakon tog gola igrala se igra bez igre s obje strane, Gorica je pokušavala dalekometnim udarcima koji su završavali uglavnom kraj ili preko gola, a u 86. minuti Gržan je podvalio jednu loptu Ćužeu, koji je u izglednoj prilici, ali je pucao slabo u golmana Kahlinu.

Gorica : Istra 1961 1:1 (0:1), strijelci: 0:1 Bosančić (6), 1:1 Hamad (54)

Gorica: Kahlina, Musa, Stenvoorden, Jovičić, Čabraja, Hamad (od 72' Mathieu), Marina (od 46' Čanađija), Dvorneković, Suk, Maslowski, Zwolinski.
Istra 1961: Čondrić 6, Grujević 5,5, Tomašević 6, Bosančić 6,5, Pavić 5,5, Einar 5,5, Ivančić 5,5 (od 76' Lončar), Obeng 5,5 (od 84' Rubić), Gržan 6, Ćuže 6, Fuentes 5 (od 67' Munivrana).