Rezime gostovanje NK Istre 1961 u Sinju

DVA UDARCA , DVA GOLA
NK Istra 1961 na gostovanju u Sinju u 23. kolu 2. Hrvatske lige učiteljski je ne igrajući dobro a još  manje atraktivno pokazala kako se u djelo pretvara staro nogometno učenje tko iz čiste situacije ne zabije gol,  za to biva odmah kažnjen. Domaći Junak nakon početne bojazni da im Puljani ne napune mrežu , igrajući , shvatili su da NK Istra 1961 nije ikakav bauk. Da je NK istra 1961 mogla odmah riješiti stvar, u 34 sekundi igre  Asim Šehić imao je odličnu priliku nakon idealne asistencije Prelčeca i njegove lopte u kanal, umjesto da krene prema golmanu Junaka odigrao alibi pokušaj duplog pasa. Ova akcija potvrdila je da je  Šehić u psihološkoj
krizi kojoj se za sada ne vidi kraja. Novu situaciju za Puljane izgradio je Traore koji je iz kornera u  trepavicu pogodio Kacića koji se odjednom sam našao na drugoj stativi domaćeg gola. Dok su svi gledali, Junaka je spasio domaći golman Domjanović. Pravi peh pak Puljanima se dogodio u 8. minuti kada je zbog ozljede sa terena morao kapetan Dalibor Pauletić. Ulaskom zamjene Borislava Pilipovića pulska obrana postaje konfuzna i porozna, što domaćini ne kažnjavaju nakon stopostotnih šansi koje propuštaju redom. Pritisak domaćina nakratko prekida Goran Roce koji je uz puno trčanja i zatvaranja u dva navrata uspio i dva puta šutnuti kraj gola. Kvalitetniji Puljani napokon su postigli gol nakon minijature Traorea koji je po već viđenom obrascu u 30 minuti lagano okrenuo suparnika te u nogu pogodio Božca kojem sa tri metra nije teško zatresti mrežu. Prije odmora, bijes domaće publike povećali su novi promašaji Čulića kojeg je vratar Lisjak pročitao te Trebotić koji sa 18 metara ponovno  šutira kraj gola. U nastavku utakmice Puljani ne brinu za vizualni efekt igre te sustavno i  grčevito čuvaju minimalno vodstvo. Na tragu toga je i izlazak  Šehića  umjesto kojega  šansu dobiva Anđelković. Da Junak može teško do bodova potvrdilo je i isključenje Luke Gusića koji u 73. minuti dobiva drugi  žuti karton. U takvom odnosu snaga, u drugom poluvremenu NK Istra 1961 jedini  šut na domaća vrata uputio je tek u 82 minuti. I nakon svega, potpuno demotivirane domaćine u crno nakon akcije Traorea i Rocea , udarcem glave u konačnih 2 : 0 za Puljane pretvara Andro Švrljuga. Istra 1961 je nakon svega druga na drugoligaškoj ljestvici. Uoči konačnog raspleta, ponovno se imperativnom može smatrati domaća pobjeda nad Segestom koja će već ove subote biti samo lagani uvod uoči teškog gostovanja u Mladini kod NK Vinogradara i domaćinstva Mosoru.(M.Š.)