Remi u istarskom derbiju u Labinu

Remi u istarskom derbiju u Labinu-78352

RUDAR-ROVINJ 2:2
Istarski derbi danas je ponudio gledateljima solidan nogomet po podosta teškom vremenom. Sparina nije smetala igrače u tolikoj mjeri da se čak četiri puta ne trese mreža. Rovinježi su poveli u 18. minuti kada Leonard Šverko osvaja loptu na centru, istu vodi do 20 metara od gola, a onda ju „špicom“ šalje u gol za 0:1. Ipak, Kovari su do predaha preokrenuli. Najprije se Ivan Macan odlično snašao u šesnaestercu, zagradio i poravnao da bi Ervin Čudić malo kasnije sa 15 metara pogodio rašlje, nakon što rovinjska obrana nije uspjela potpuno „očistiti“ jedan Mehićev centaršut.

Konačnih 2:2 postavio je Adnan Hasanbegović u 60. minuti iz jedanaesterca kojeg je izborio Matošević. Gosti su mogli i do pobjede, ali je Baltićev udarac u nadoknadi zaustavila vratnica domaćeg gola.

RUDAR-ROVINJ 2:2 (2:1), Strijelci: 0:1 Šverko 18′, 1:1 Macan 34′, 2:1 Čudić 40′, 2:2 Hasanbegović 60′-11m

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Čudić, Macan, Juričić, Belo, Licul, Maksenčuk (od 62. Fejzić), Mehić, Ivanović (od 46. Topić)
ROVINJ: Pavlić, Baltić, Vošten, Matošević, Gjurchinoski B. (od 66. Kazalac), Tanković, Šverko, Stojanov (od 66. Špiranac), Hasanbegović, Moscarda, Bernobić.