Ranjeni Puležani sa samo šest igrača upisali prvu prvoligašku pobjedu

Ranjeni Puležani sa samo šest igrača upisali prvu prvoligašku pobjedu-84846

GRAFIČAR : PULA 1981 67:68
Košarkaši Pule 1981 upisali su svoju prvu ovosezonsku pobjedu na gostovanju u Ludbregu gdje su u 10. kolu Prve lige 2017/18 konačnim rezultatom 67:68 slavili protiv Grafičara.

Puležani, koji su u Ludbreg doputovali sa samo 7 igrača, od kojih Ante Božić nije mogao nastupiti zbog ozljede, su susret otvorili tricom Vanje Perdije, no domaćin uzvraća istom mjerom i nakon nekoliko minuta u egalu, u 7. minuti Grafičar prvi puta bježi na osjetnijih +6 (15:9), a do kraja četvrtine prednost i povećava te se na prvi mali odmor odlazi pri rezultatu 25:11. Početkom druge četvrtine nema promjene rezultata pa u 15. minuti Bijeloplavi pokušavaju zonskom obranom poremetiti planove Ludbrežana, no previše griješe u napadu. Unatoč tome, do kraja prvog poluvremena, predvođeni Pavaom Blaževićem, uspijevaju smanjiti zaostatak na -6 (35:29).

Puležani otvaraju nastavak agresivno te nakon 2 minute tricom Perdije stižu na -1 (35:34), no Grafičar ne posustaje i brzinski ponovo bježi na +6, koristeći i tehničku grešku dosuđenu klupi Pule 1981. Perdija svojom četvrtom tricom smanjuje ponovo na -1 (40:39) polovinom 3. četvrtine, a odmah zatim ga kopira i Kyron Anderson koji dvjema uzastopnim tricama preokreće rezultat u korist Puležana, da bi sljedeći napad asistirao Blaževiću za +5 (42:47). Grafičar mini-serijom 5:0 ponovo dolazi do vodstva, ali Marko Dojkić pogađa za 49:49, da bi minutu prije kraja pretposljednje četvrtine Anderson s crte slobodnih bacanja doveo ponovo Puležane u minimalno vodstvo. Na posljednji odmor Grafičar i Pula 1981 odlaze pri rezultatu 51:53.

Posljednju četvrtinu obje ekipe otvaraju serijom grešaka, nakon 3 minute rezultat je 56:55 i trener Pavić zove minutu odmora kako bi konsolidirao redove svojih pulena. Narednih nekoliko minuta igra se koš na koš da bi se u posljednju minutu ušlo pri rezultatu 67:65. Marko Dojkić je precizan s linije slobodnih bacanja za 67:67, Puležani se uspješno brane nakon čega Anderson pogađa jedno od dva slobodna bacanja i domaći odlaze u zadnji napad pri rezultatu 67:68, no bezuspješno, jer košarkaši Pule 1981 uspijevaju obraniti svoj koš i zasluženo slavlje može početi.

Bijeloplave su do pobjede predvodili Anderson s 22 poena, Blažević sa 17, Perdija s 12 te Dojkić s 10, dok je povratnik Marin Đugum zabio 7 koševa i imao 13 skokova. Za Grafičar je 14 koševa zabio Matija Novak. Puležani u sljedećem kolu igraju derbi začelja protiv Borova protiv kojeg će pokušati pokrenuti pobjedničku seriju.

GRAFIČAR - PULA 1981 67:68 (25:11, 10:18, 16:24, 16:15)

Grafičar: Nakić 3, Mat.Novak 14, Petrović 7, Štefan 11, Šamarija 10, Mar.Novak, Koljnrekaj, Prpović 8, Siladić, Man.Novak 5, Poljak 9; trener: Mudri.

Pula 1981: Perdija 12, Kondić, Blažević 17, Anderson 22, Božić, Dojkić 10, Đugum 7; trener: Pavić.