Puris – Kastav Neograf - 75:76

PORAZ U REŽIJI SUDACA
Nažalost sa sucima treba zapo?eti i tre?u utakmicu Purisa uzastopce. Nakon što protiv Crikvenice u zadnjih 6,28 minuta nisu Purisu u napadu svirali nijedan prekšaj, a Crikvenici šest, u Rijeci protiv Torpeda nekoliko igra?a otpratili sa pet dvojbenih prekšaja, a u posljednjoj sekundi nakon nedosu?enih koraka Mavrovi?a i asista Stankovi?u svirali „prekršaj“ Jerku ?us za tri na Stankovi?u u zadnjoj sekundi utakmice (i izgubili sa pola koša ) Pazinci opet nisu bili u milosti sudaca i fortune. Nakon prve ?etvrtine i vodstva Kastavaca zahvaljuju?i Šiben?aninu Sandri?u Pazinci preuzimaju inicijativu i vode i do devet koševa razlike. Najvažniji  detalji doga?ali su se u zadnje dvije minute. Najprije dvije minute prije kraja nije sviran iz aviona vidljiv klasi?ni prekšaj Kastavaca u napadu, ve? je svirano suprotno (kod 70:69 za Puris) i gosti preuzimaju vodstvo. Mileti? dvicom vra?a prednost, a gosti nakon „šetanja po obru?u“ tricom Lu?i?a se vra?aju, ali Petar ?us uzvra?a tricom na 75.74. U me?uvremenu dva puta dvojbenom obranom biva zaustavljen Igor ?erman, a drugo slobodno bacanje Petra ?us „kliže iz obru?a“. Deset sekundi prije kraja ponovno postoje uvjeti, ali ne svira se osobna Sandri?u u napadu. Na kraju u zadnjem napadu nakon ulaza Sandri?a lopta dugo razmišlja i na kraju ulazi u koš za veliko slavlje Kastavaca.  Iako su u ovoj utakmici imali nekoliko igra?a sa virozom Pazinci su svjesni da još više moraju poja?ati rad i PAZIN-

PAZIN-6.kolo A-2 lige – zapad : Puris – Kastav 75:76 (16:20, 26:17, 19:19, 14:20). Sportska dvorana Pazinskog kolegija. Gledatelja 150. Suci: Legovi? (Rijeka), Pejovi? (Pula).

PURIS: Zgrabli?, Ante ?us 2, Petar ?us 8, Mileti? 23, Dagostin, Jerko ?us, Siroti?, Sopta, Despot11, Fonovi? 2, Krsti? 10, ?erman 19.

KASTAV: Stip?i? 2, Pavi? 2, Babi?, Sandri? 22, Krivokapi?, Flori?i?, Ivankovi? 6, Lu?i?9, Lipovš?ak 16, Morav?ek 19, Priji?, Vratari?.

Osobne pogreške: Puris 21 , Kastav 22.
Trice : Puris 3 ( Petar ?us 2, Krsti? 1) , Kastav 10( Sandri? 4, Lipovš?ak 2, Ivankovi? 2, Lu?i?1,Morav?ek 1). Slobodan bacanja Puris 14-26, Kastav –12-15.