Pulska judašica Lara Kliba brončana na Europskom kupu za juniore

Pulska judašica Lara Kliba brončana na Europskom kupu za juniore-80877

VIJESTI IZ JUDO KLUB ISTARSKI BORAC
Pulska judašica Lara Kliba osvojila je brončano odličje na juniorskom europskom kupu održanom u rumunjskom gradu Aradu. Članica Istarskog borca osvajačica je europske kadetske bronce prošle godine, a ove je godine prešla iz kadetskog u juniorski uzrast. U Aradu je osvojila prvu juniorsku medalju sa europskih kupova, i time izborila nastup na juniorskom europskom i svjetskom prvenstvu. Europsko prvenstvo održati će se od 14.- 17. rujna u Mariboru, Zagreb će biti domaćin svjetskog prvenstva od 18.-22. listopada.

U kategoriji do 63 kg pulska je judašica u prvome kolu bila slobodna. U drugome kolu protivnica joj je bila Ukrajinka Kateryna Skora. Po isteku regularnog dijela borbe nije bilo pobjednice, da bi Lara u produžetku ostvarila bacanje za pobjedu. U četvrtfinalu bila je bolja od Izraelke Gili Sharir. Polovicom borbe ostvarila je prednost, nakon čega se uspješno oduprla napadima Izraelke i plasirala u polufinale, u kojemu je poražena od Srpkinje Jovane Obradović. Srpska reprezentativka uspjela je nametnuti svoj stil borbe i sa dva bacanja okončala posao prije isteka vremena. No Lara se pribrala nakon polufinalnog poraza i u borbi za broncu uvjerljivo svladala drugu hrvatsku predstavnicu u kategoriji Katarinu Krišto. Ostvarila je prednost sa dva bacanja, te potom iponom okončala posao i stigla do prve velike juniorske medalje.  (REX)