Pulska atletika u usponu

IZVANREDNI USPJESI ATLETSKOG KLUBA ISTRA
Atletičari A.K. Istra iz Pule ovoga su vikenda ostvarili niz sjajnih rezultata.Nakon nekoliko međunarodnih nastupa na dvoranskim mitinzima atletičari A.K. Istre i ovaj su vikend su zablistali. Alen Melon postavio je novi državni rekord u dvorani u skoku u vis preskočivši 210 cm. To je ujedno i njegov najbolji rezultat. Sjajna najava nadolazeće atletske sezone za najboljeg pulskog skakača i atletičara. Kadeti  A.K. Istre natjecali su se na prvenstvu Hrvatske  za kadete i mlađe kadete u Zagrebu i potvrdili sjajnu formu i dobar rad.
Ema Hošnjak osvojila je 2 mjesto u utrci kadeta na 60 m, istrčavši i osobni rekord 8:45. U finalu iste utrke trčala je Ivana Babić koje istrčala svoj najbolji rezultat 8:56. U finalnoj utrci osvojila je 4. mjesto, što je odlično jer je ona sada prve godine mlađi kadet, te se tek iduće godine od nje očekuje značajniji uspjeh u svojoj kategoriji. Još jedno srebro osvojila je u kategoriji kadeta Lucija Mrđen u skoku u dalj, skočivši 5,23. Srebro od Lucije ima još veći sjaj jer je Lucija skakala s temperaturom uzrokovanom virozom.
Brončanu medalju osvojio je Petar Melnjak u utrci na 60 m za mlađe kadete. I on je znatno popravio svoj osobni rekord te je za brončanu medalju morato trčati 8:54.
Medalju je zamalo osvojila Celine Kolić na 60m s preponama. U finalnoj utrci osvoila je 4 mjesto, s osobnim rekordom 10:04 Rea Škuflić osvojila je 6. mjesto u skoku uvis. Preskoćnih 158 cm  njezin je najbolji rezultat, što je izvrstan pokazatelj s obzirom da prava atletska sezona  počinje tek za 5 mjeseci. Nakon dvoranskog rekorda Alena Melona u skoku u vis, te rezultata prvenstva Hrvatske za kadete, treneri i Uprava kluba iznimno su zadovoljni dosad učinjenim. (REX/AK Istra Pula)