Puljani uvjerljivo i s nedostižnom prednošću čekaju srijedu

Puljani uvjerljivo i s nedostižnom prednošću čekaju srijedu-108808

ORIJENT 1919 : ISTRA 1961  0:3
Istra 1961 je nakon 90 minuta opravdala ulogu velikog favorita protiv Orijenta 1919 na Kantridi. Nakon mirnijeg prvog dijela utakmice unatoč penalu i crvenom kartonu, u drugom poluvremenu smo gledali igru "Va banque" u kojoj su se opet bolje snašli danas crno-žuti. Ipak su Guzina i Gržan bili prevelika prepreka za domaću obranu, dok nam se kod domaćih najviše svidio napadač Iličić i golman Berković.

Gržan je već nakon jedne minute i par sekundi pobjegao obrani Orijenta, ali Berković mu brani udarac u 100-postotnoj šansi. U 8. minuti Guzina je "okrenuo" Smolčića u kaznenom prostoru, ovaj ga ruši i Istra 1961 dobiva zasluženi kazneni udarac kojeg smireno u gol pretvara Gržan. U 23. minuti Ivančević brutalno starta na Sergija i sudcu Joviću nije preostalo ništa nego da mu pokaže put u svlačionicu. Do kraja prvog dijela bez obzira na igrača više, Istra 1961 je bila u podređenom položaju.

Drugo poluvrijeme u 47. minuti otvara Grujević sa odličnom šansom i obranom, ali Berković spašava, slijede prilike Iličića i Maružina s jedne, i Lončara, Guzine i Sergija s druge stzrane. Šanse u tim minutama frcaju sa svih strana. U 60. minuti Guzina zabija, ali VAR poništava gol zbog milimetarskog zaleđa, ipak u 64. minuti Puljani nakon brze kontre Gržana povisuju rezultat na 2:0. Naime, Gržan je pobjegao cijeloj obrani domaćih, zaobišao i istrčalog Berkovića, te iskosa sigurno pogađa prazan gol.

U 78. minuti nakon kornera glavom puca Bosančić, lopta se od prečke odbija od leđa Berkovića i ulazi u gol. Ipak, VAR pokazuje i dokazuje da je nakon prečke Ivančić igrao rukom prije nego što je pogodila golmana Orijenta i odsjela u mreži, na kraju ništa od novoga pogotka gostiju.

U 90. minuti Ivančić dobiva žuti karton za grubi prekršaj, Gerc se buni kod suca Jovića i poteže ga za rame, te dobiva drugi žuti. Nakon VAR-a Ivančiću umjesto žutog je pokazan crveni karton. U 4. minuti sudačke nadoknade Sane je prodoru i borbi sa domaćim igračem, njihovu borbu prati Maganjić, koji je pokupio loptu i spremio je u nebranjeni dio mreže golmana domaćih za velikih 3:0.

Orijent 1919 : Istra 1961  0:3 (0:1), Strijelci: 0:1 Gržan (8′-11m) 0:2 Gržan (64′) 0:3 Maganjić (90+4′)

ORIJENT 1919: Berković, Ivančević, Mulac (od 73′ Maloku), Tadejević, Smolčić, Liber (od 88′ Šantek), Fatić, Mohorovičić, Monjac (od 68′ Črnko), Iličić (od 73′ Gerc), Maružin.

ISTRA 1961: Čondrić, Grujević, Tomašević, Paez, Gonzalez, Blagojević, Galilea (od 56′ Bosančić), Močinić (od 46′ Lončar), Gržan, Guzina (od 75′ Maganjić), Ivančić.