Puljani u produžetku “prosuli” sve dobro napravljeno tijekom utakmice

Puljani u produžetku “prosuli” sve dobro napravljeno tijekom utakmice-101683

UNIVERSITAS – PULA 1981 88:82
U susretu 6. kola Prve košarkaške lige, košarkaši Pule 1981 poraženi su na splitskim Gripama nakon produžetaka od Universitasa. Već nakon poluvremena Puljani su imali 9 poena prednosti, a tijekom druge četvrtine došlo se i do 13 poena razlike (18:31, 23:36).

U kobnoj trećoj četvrtini domaći na krilima Rebića i Gizdavčića preokreću rezultat i dvije minute prije kraja te četvrtine vode 52:48, ali Puljani se serijom od 7:0 vraćaju u igru i vode nakon treće četvrtine 55:52. U posljednjoj četvrtini prvo su gosti poveli s 53:60, ali nisu uspjeli mirno privesti utakmicu kraju, Universitas dolazi serijom 10:1 u novo vodstvo. s napomenom da bijelo-plavi nisu 6 minuta dali koš iz igre. Slijedi drama na terenu prvo Andabaka tricom smanjuje na 69:68, Perasović s dva slobodna bacanja Splićanima nosi tri poena prednosti, ali samo dvije sekunde prije kraja Andabaka tricom donosi produžetke.

U produžecima Universitas odmah na početku radi razliku od 6 poena i uspjeva je sačuvati do kraja. Puljani u slijedećem kolu igraju sa Samoborom za kojeg briljantno igra Luka Žorić koji je u ovom kolu, u prvom porazu Samobora protiv Bosca postigao 47 koša, odigravši svih 40 minuta.

UNIVERSITAS – PULA 1981 88:82 (13:20, 16:18, 23:17, 19:16, 17:11)

UNIVERSITAS: Gizdavčić 21, Perasović 21, Šarić 11, Rajčić, Runjić 6, Barac, Štambuk 6, Rebić 24, Mamić, Bulić, Perkušić 3. Trener: Karakaš

PULA 1981: Stojanović 14, Filić 2, Guštin 2, Marić 3, Andabaka 14, Bilalović 19, Bulešić 6, Šola, Dojkić 8, Klepo 2, Wrencher Jr. 12, Milec. Trener: Nicević