Puljani sve dobro iz prvog dijela, prosuli u nastavku

Puljani sve dobro iz prvog dijela, prosuli u nastavku-102649

HAJDUK : ISTRA 1961 2:1
Da je Istra 1961 u Splitu imala jednog pravog napadača u svojim redovima, moglo je na Poljudu poslije 45 minuta biti 0:3.

Nakon što je Hajduk stisnuo od prve minute goste, prvu pravu priliku imala je Istra 1961 nakon što je kontru potegnuo Ćuže, odigrao desno za Gržana, ovaj ubacio na drugu vratnicu, a Perić-Komšić sam neometan glavom sa 5-6 metara pogađa gredu. Hajduk je visokim presingom radio pomutnju u redovima Puljana, a prvu pravu priliku su imali ipak tek u 17. minuti kada je s dvadesetak metara Eduok pogodio vratnicu. Samo monut kasnije, greška Tomaševića, Jakoliš se sjurio u kazneni prostor, kad je došao oči u oči s Čondrićem, golman Istre 1961 mu nogom skida zicera. Hajduk je i dalje napadao, ali gosti su bili opasni u kontrama, kada je lopta došla do Fintića, koji mirno iskosa s lijeve strane sa šest metara kroz noge Ljubiću šalje loptu u mrežu i veliko slavlje gostiju. Samo minut kasnije velika prilka za Istru 1961, ali Perić-Komšić je u odlučnoj situaciji bio sebičan, pucavši u stopostotnoj prilici u vanjski dio mreže.

U drugom dijelu nestala je igra Istre 1961, Hajduk je nastavio s napadima, i u 62. minuti izjednačuje Caktaš nakon odličnog ubačaja Tahiraja. Sedam minuta kasnije, Bradarić pronalazi Caktaša, a najbolji igrač Hajduka prolazi kroz obranu Istre 1961 i preciznim udarcem dovodi "Bile" u vodstvo. Tad smo očekivali da će se Istra 1961 nakon pogotka trgnuti, ali ništa od toga, samo je još u sudačkoj nadoknadi Rubić "pozvao" Bebeka na kafu i za to je dobio izravni crveni karton.

Tako su Puljani jednu lošu polusezonu završili s vrlo dobrim prvim poluvremenom i sa loših drugih 45 minuta. Spomenimo na kraju i jednu dobru vijest, da je nakon dugo vremena u igru ušao i Arona Sane, koji bi nakon odrađenih priprema trebao biti jedan plus u momčadi Istre 1961.

Hajduk : Istra 1961  2:1 (0:1), Strijelci: 0:1 Fintić (43), 1:1 Caktaš (62), 2:1 Caktaš (69),

Hajduk: Ljubić, Tahiraj, Ismajli, Simić, Čolina, Nejašmić (od 63' Teklić), Bradarić, Caktaš, Jairo, Eduok (od 46' Jradi), Jakoliš (od 70' Blagaić).
Istra 1961: Čondrić, Franić, Rufati, Tomašević, Pavić, Ivančić, Lončar, Fintić (od 74' Rubić), Gržan (od 87' Sane), Ćuže, Perić-Komšić (od 81' Bušnja).