Puljani se raspali u zadnjoj četvrtini

Puljani se raspali u zadnjoj četvrtini-111073

PULA 1981 - RIBOLA KAŠTELA 74:86
Gorak je okus u redovima Bijeloplavih nakon večerašnjeg poraza, u sezonskom debiju na domaćem terenu. U susretu drugog kola Prve muške lige 2020/21 košarkaši Ribole Kaštele slavili su konačnim rezultatom 74:86 i ostavili Puležane s nulom u rubrici pobjeda.

Košarkaši Pule 1981 su susret otvorili u vidljivom grču, možda pod pritiskom prve domaće utakmice pred svojim gledateljima, dopustili su gostima podosta lakih koševa, no do kraja prve četvrtine konsolidiraju svoje redove i na prvi mali odmor odlaze s minimalnom prednošću od dva koša razlike (24:22). Do poluvremena su igrači trenera Nicevića u nekoliko navrata bježali na osjetniju razliku, no Kaštelani nisu, pokazat će se kasnije, došli lagano prodat kožu. Tricom Klepe sekundu prije kraja druge četvrtine Bijeloplavi odlaze na pristojnih šest razlike (45:39).

Treća četvrtina nastavlja se u istom tonu, igra se koš na koš, obrane su tvrde i u posljednjih deset minuta se odlazi pri vodstvu pulskog prvoligaša od četiri razlike (62:58). Kada je u 33. minuti Ivan Rašetina doveo u vodstvo košarkaše Ribole (64:65) nitko u dvorani Doma sportova Mate Parlov nije slutio da slijedi "gašenje" Puležana. A upravo se to dogodilo: gosti rade nevjerojatnu seriju od 1-18 i tri minute prije kraja odlaze na nedostižnih 65:79. Pokušali su domaći odgovoriti agresivnom obranom no Kaštelani su bili neumoljivi i s pet pogođenih trica u posljednjoj četvrtini zapečatili susret i zasluženo slavili.

"Odlično smo odradili prvi dio susreta, no kasnije je prvo stao malo napad, a onda smo ispali iz našeg ritma" - nije krio razočarenje, Krešimir Elez, bivši igrač Ribole. Sličnog je razmišljanja i trener Sandro Nicević - "Dogodile su nam se neke naivne greške koje su gostima digle samopouzdanje, pogodili su nekoliko šuteva izvana, mi smo onda krenuli u neke ishitrene napade i tu je priči bio kraj".

Najefikasniji u redovima Pule 1981 bio je Matija Bilalović s 24 postignuta koša i 6 skokova, Martin Klepo dodao je 14, a Amerikanac Evan Wardlow 10. Goste je do pobjede predvodila četvorka Marasović, Biočić, Rašetina, Krešić s po, redom, 16, 13 te dvaput po 11 koševa. U sljedećem kolu Bijeloplavi idu u goste Sesvetama protiv kojih će tražiti prvo slavlje sezone.

PULA 1981 - RIBOLA KAŠTELA 74:86 (24:22, 21:17, 17:19, 12:28)

Pula 1981: Wardlow 10, Vučinić, Elez 5, Marić, Bilalović 24, Šibenik, Guštin 7, Gustovarac 5, Maurović, Travica 5, Ostojić 4, Klepo 14; trener: Nicević.

Ribola Kaštela: Vidović 4, Sanader, Murko, Rašetina 11, Biočić 13, Bilandžić 9, Tvrdić 6, Đirlić, Krešić 11, Svalina 9, Čirko 6, Marasović 16; trener: Rančić.