Puljani kapitulirali u produžetku

Puljani kapitulirali u produžetku-93382

KVARNER 2010 - PULA 1981 96:88 (79:79)
Košarkaši Pule 1981 izgubili su nakon produžetka utakmicu 10. kola Prve muške lige 2018/19 od Kvarnera 2010 konačnim rezultatom 96:88.

Puležani su otvorili susret "mlako" i dopustili domaćinima da se razmašu te je prva četvrtina zaključena vodstvom Kvarnera 25:19. U drugih deset minuta Bijeloplavi se na krilima Mirka Marića, koji je ubacio tri trice, vračaju u utakmicu i na veliki odmor odlaze uz minimalno vodstvo od 2 razlike (45:47).

Nastavak donosi igru koš na koš, ni jedna se ekipa ne uspijeva rezultatski odvojiti, treća dionica završava pri rezultatu 63:64, a isti scenarij u Dvorani Dinko Lukarić gledatelji su gledali i u posljednjoj dionici. U završnici drama, Puležani kod rezultata 79:79 imaju time-out i cijeli napad, no, Toni Jelenković prije sirene promašuje tricu i susret odlazi u produžetke.

A u produžetku se igrači trenera Branimira Pavića drže tri minute, nakon čega staju, a Riječani uzimaju ponuđeno i s nekoliko uzastopnih koševa usmjeravaju vodu na svoj mlin za konačnih 8 razlike i zasluženo slavlje. Puležanima je ovo sedmi poraz u sezoni te s 13 bodova na kontu čekaju ishode ostalih utakmica 10. kola.

Mirko Marić i Vedran Pušić s 19 koševa predvodili su strijelce Pule 1981, Toni Jelenković dodao je 16, Henry French 11, a Sandro Kordiš 10. Riječane je do pobjede vodio fantastični Mate Vucić s 29 koševa i 17 skokova, dok je Matija Bilalović dodao 25 koševa.

KVARNER 2010 - PULA 1981 96:88 (25:19, 20:28, 18:17, 16:15, 17:9)

Kvarner 2010: Šamanić 5, Delpin 10, Gustovarac 13, Bilalović 25, Salomun 8, Benković, M.Vucić 29, Bešić, Ćosić, L.Vucić 6, Juras; trener: Jurković.

Pula 1981: Stojanović, Sekulić, Jelenković 16, Marinović, Marić 19, Andabaka 7, French 11, Grašo 4, Kordiš 10, Koljanin 2, Pušić 19; trener: Pavić.