Pulafit zapažen na prvenstvu Hrvatske

U SPLITU ODRŽANO PRVENSTVO ZA MLA?E KADETKINJE I KADETE
Dana 12. travnja 2008.g. održano prvenstvo Hrvatske za mla?e kadete i mla?e kadetkinje u Splitu u organizaciji Judo saveza splitsko dalmatinske županije  na prvenstvu  je u?estvovalo 262  natjecatelja iz 36 klubova ,a judo klub PULAFIT je nastupio sa jedanaest natjecatelja , ?etiri mla?e kadetkinje i sedam mla?ih kadeta . I na ovom prvenstvu države naši mladi natjecatelji u vrlo jakoj konkurenciji   postigli odli?ne rezultate, nastavljaju?i kontinuitet osvajanja medalja na državnim prvenstvima :Najvredniji rezultat ostvarile su ROBIN KOSTEŠI? i MELANI PETEH koje su osvojile tre?e mjesto dok je najuspješniji od mla?ih kadeta TONI VITASOVI?  koji je izgubio u borbi za tre?e mjesto i osvojio  peto mjesto, NIKA PILJAN je osvojila 7. mjesto i TEA BEŠI?, ERIK ŠKORAVI?,JAKOV ŠUGAR, osvojili su 9. mjesto. U kategoriji do 36 kg MELANI PETEH (osvojila je 3. mjesto ) Melani je u svom prvom nastupu na prvenstvu Hrvatske prvu borbu protiv Marijane Bjelopere zapo?ela u gr?u nakon gubitka borbe , u borbi za tre?e mjesto bila je bolja od Bjelovar?anke Ines Bani? koju je efektno pobijedila i osvojila tre?e mjesto.U kategoriji do 40 kg  ROBIN KOSTEŠI? ( osvojila je 3. mjesto) Robin je u prvom kolu imala Mariju Vukovi? iz jk Student-Split koju je pobijedila u Osijeku na kadetskom prvenstvu i nakon dobrog po?etka i vodstva o?ekivalo se da ?e i ovaj susret završiti u svoju korist pred sam kraj borbe Vukovi? ?ini o?ajni?ki napad i uspijeva plasirati bacanje za koji dobiva sedam poena i pobje?uje Robin, da bi u borbi za tre?e mjesto bila uspješnija od Marine Buli? iz Splita i na kraju osvaja tre?e mjesto .U kategoriji do 44 kg NIKA PILJAN  (osvojila 7. mjesto) , Nika je u prvoj borbi izgubila od Ivane Barbari? iz Požege, u repesažnim borbama pobijedila je Mariju Pavi? iz Pujanke Split, da bi u drugoj popravnim borbama izgubila od Martine Kleva iz Zadra u ovoj borbi je Nika vodila i kad se o?ekivao kraj borbe ?ini pogrešku kao i njena klupska kolegica Robin i gubi borbu u zahvatu držanja i na kraju zauzima sedmo mjesto.
U u kategoriji do 57 kg  TEA BEŠI? ( osvojila 9.mjesto  ) u prvoj borbi Tea je pobijedila Alenu Hadži? iz Dubrovnika, u drugoj borbi izgubila od Ivane Lozan?i? iz Splita, u popravnim borbama doživjela drugi poraz od Ljilje Demi iz Kaštela te na kraju zauzela deveto mjesto.
U uzrastu mla?ih kadeta  najbolji rezultat je postigao u kategorji do 73 kg TONI VITASOVI?  (osvojio 5. mjesto) koji je sa tri pobjede i dva poraz zauzeo peto mjesto , Toni je u prvoj borbi izgubio od Ante Barbari?a iz Zagreba te u repesažnim borbama pobijedio Luku Poljaka iz Istarskog borca, Jakova Grgura iz Rijeke i Marka ?urašina iz Dubrovnika  u direktnoj borbi za tre?e mjesto izgubio od Dina Boži?a  iz Osijeka te na kraju zauzeo peto mjesto.
U kategoriji do 55 kg nastupio je ERIK ŠKORAVI?  ( osvojio 9. mjesto  )  u prvoj borbi izgubio od Koren Davida iz Velike Gorice nakon toga u repesažnim borbama bio uspješniji od ?ur?ija Marka iz Dubrovnika, u drugoj popravnoj borbi izgubio od Seretin Vedrana iz Istarskog borca i tim porazom završio na devetom mjestu.
U kategoriji do 42 kg JAKOV ŠUGAR ( osvojio 9. mjesto ) sa dvije pobjede protiv Dinka Stjepi?a iz Dubrovnika i Ivana Slatki iz Osijeka nakon poraza od Filipa Borkovi?a iz Splita te poraza u popravnim borbama od Mustafi Antonia iz Zadra zauzeo deveto mjesto, u istoj kategoriji nastupio je i BERNARD BOŽAC koji je porazom u prvoj borbi protiv  Ivana Jurkovi?a iz Bjelovara ostao bez plasmana.
U kategoriji do 38 kg nastupili su LUKA POPOVI? i EDI VITASOVI? koji su porazom u prvom kolu ostali bez plasmana. Luka je u prvoj borbi izgubio od Ivana Abramovi?a iz Kutjeva koji je kasnije izgubio te nije imao pravo na popravne borbe, Edi je kao i njegov kolega u prvoj borbi izgubio od Tomislava Mati?a iz Dubrovnika kako je Mati? kasnije izgubio ni on nije imao pravo na nastavak natjecanja te ostao bez plasmana.