Pula ostaje u prvoj ligi?

PULA-OSIJEK 3:1

Na polupraznom stadionu na Verudi doma?i igra?i odigrali su još jednu u nizu «klju?nih» utakmica za ostanak u prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Nakon po?etnog ispitivanja snaga Jernei? je bio precizan u 17 minuti, kada je nakon odbijene lopte koju je prema golu uputio agilni Selak spretno svladao gostuju?eg vratara Marina Skendera. Toplo vrijeme prili?no je usporilo i jednu i drugu mom?ad pa su tako gosti iskoristili brzu kontru i izvrsno dodavanje Vujice, nakon kojeg je Bariši? koji je zamijenio povrije?enog Karla Primorca, spretno izjedna?io na 1:1. Mladi Primorac je na samom po?etku utakmice nakon sudara s Radasom, napustio stadion u pratnji kola hitne pomo?i. U istoj akciji stradao je i najbolji pulski igra? Marko Radas, koji je utakmicu napustio u manje dramati?ni okolnostima od Primorca.

Pula se nakon primljenog gola trgnula pa je nakon jedne akcije i dvojbene odluke suca Nikole Petira povela sa 2:1, nakon jedanaesterca kojeg je realizirao Marko Selak u 41. minuti. Proljetnu uspavanku na Verudi povremeno bi prekidale tek svadbene povorke koje su auto sirenama obilježile prolazak pored stadiona, pri obilasku šetnice Lungomare. Pred sam kraj utakmice, u 83. minuti Mate Dragi?evi? koji je u Pulu pristigao kao veliko poja?anje vješto je prevario dvojicu obrambenih igra?a Osijeka i vjerojatno doma?inima osigurao ostanak u prvoj ligi, postigavši gol za kona?nih 3:.1. (N.M.)