Prvenstvo Hrvatske za djevoj?ice i dje?ake u judu

USPJEŠNI MLADI ISTARSKI JUDAŠI Dana 21. travnja 2007.g. održano prvenstvo Hrvatske za dje?ake i djevoj?ice ( ro?eni 1995,1996,1997 godine) u Dubrovniku u organizaciji Judo kluba „ Dubronik 1966“ na prvenstvu Hrvatske u?estvovalo je 230 natjecatelja iz 31 kluba , pod vodstvom trenera Ante Prgometa judo klub PULAFIT- Pula nastupio je sa ?etrnaest (14) natjecatelja ,dok je judo klub“ Uchimata“ Rovinj nastupio sa ?etiri (4) natjecatelja. Svi natjecatelji koji su nastupili na prvenstvu Hrvatske prije nastupa na državnom prvenstvu morali su izboriti pravo nastupa na svojim regionalnim kvalifikacijama, koja su provedena prije državnog prvenstva. Najvrednije rezultate ostvarili su TONI VITASOVI? –jk Pulafit koji je osvojio prvo mjesto, GRETA ?EKI? –jk Uchimata Rovinj osvojila drugo mjesto, te ROBIN KOSTEŠI?, NIKA PILJAN i DORIAN KLIMI? jk Pulafit koji su osvojili tre?a mjesta dok su MIHAELA STANKOVI? jk Uchimata i JAKOV ŠUGAR jk Pulafit osvojili peto mjesto, te PETRA BANKOVI? I CHRIS LUŠETI? jk Pulafit osvojili sedmo mjesto. DJEVOJ?ICE ro?ene 1995,1996,1997. godine. U kategoriji do 28 kg GRETA ?EKI? jk Uchimata- Rovinj ( osvojila je 2. mjesto) Greta je u finalnom me?u izgubila od Mihovi? Antea iz Slano. U kategoriji do 36 kg ROBIN KOSTEŠI? - jk Pulafit ( osvojila 3. mjesto ) Robin je sa tri pobjede stigla do polufinala u kojem je izgubila od kasnije pobjednice Stjepi? Dinke i Dubrovnika u borbi za tre?e mjesto bila uspješnija od Dore Bogovi? iz Samobora te na kraju zauzela tre?e mjesto ostaje žaljenje jer je prikazanim borbama zaslužila da bude u finalu. U kategoriji do 36 kg nastupila je i MELANI PETEH –jk Pulafit ( osvojila 9. mjesto) ovo je za Melani bilo prvo državno natjecanje i stjecanje iskustva u ovakvom vidu natjecanja svojimi dobrim pristupom u borbama dala do znanja da ?e se i ona ubudu?e uklju?iti u borbe za medalje. SARA IVAN?I? jk Uchimata Rovinj ( bez plasmana ) koja je tako?er nastupila u kategoriji do 36 kg izgubljenom borbom protiv Arijane Agaj iz Istarskog borca koja je kasnije izgubila nije imala pravo na popravne borbe za tre?e mjesto te je ostala bez plasmana. U kategoriji do 40 kg kg MIHAELA STANKOVI? jk Uchimata Rovinj – ( osvojila 5.mjesto ) Mihaela je pobijedila Arti? Rinu iz Splita i Emerši? Katarinu iz Dubrovnika te u polufinalu izgubila od Guszak Beate iz Zagreba , poraz koji je teško podnijela i nije se dovoljno uspijela oporaviti te u borbi za tre?e mjesto gubi borbu od Fat Petre iz Vinkovaca te na kraju osvaja peto mjesto. U istoj kategoriji nastupila je i PETRA BANKOVI? –jk Pulafit ( osvojila 7. mjesto) Petra je prvu borbu izgubila protiv Šari? Josipe iz Splita , u popravnim borbama pobijedila je Madža Romanu iz Velike Gorice , te kasnije izgubila od Fat Petre iz Vinkovaca te ostala na sedmoj poziciji, s obzirom da se radi o mladoj djevoj?ici s pravom je o?ekivati ostvarenje dobrih rezultata. U kategoriji do 44 kg NIKA PILJAN jk Pulafit ( osvojila 3. mjesto ) Nika je prvu borbu izgubila od Kapitanovi? Ivone iz Splita ( kasnije pobjednice) u popravnim borbama za tre?e mjesto bila je uspješnija od Mikeli? Tea iz Solina, te Nuki? Anele iz Dubrovnika u borbi za tre?e mjesto bila uspješnija od Petrov Nikoline iz Splita te zasluženo sa tri pobjede i jednim porazom osovjila tre?e mjesto. DJE?ACI ro?eni 1995,1996,1997. godine U kategorji do 30 kg nastupio je LEO VOKI? jk Uchimata ( bez plasmana) u prvoj borbi izgubio od Matije Subanovi? iz Istarskog borca te kako je Subanovi? kasnije izgubio ostao je bez prava na popravne borbe i bez plasmana. U kategoriji do 38 kg nastupio je JAKOV ŠUGAR - jk Pulafit ( osvojio 5 . mjesto ) Jakov je sa tri pobjede i dva poraza na kraju natjecanja osvojio peto mjesto iako je dojam bio da je mogao osvojiti medalju . U prvoj borbi izgubio je od Radi? Marinka iz Dubrovnika ( kasnije osvojio prvo mjesto) u popravnim borbama bio uspješniji od Borkovi? Filipa iz Splita, Senti? Matea iz Dubrovnika i Slatki Ivana iz Osijeka , u borbi za tre?e mjesto protiv Kova? Lovre iz Zagreba nakon dobrog po?etka ?ini grešku koju njegov protivnik koristi te ga pobje?uje, na kraju se Jakov morao zadovoljiti sa osvojenim petim mjestom. U kategoriji do 42 kg CHRIS LUŠETI? jk Pulafit – ( osvojio 7. mjesto) u prvoj bori gubi od Vuji? Marina iz Kaštela ( kasniji pobjednik) u popravnim borbama pobje?uje Musulin Viktora iz Rijeke, te Caput Matiju iz Zagreba u borbi koja je odlu?ivala koji ?e se natjecatelj boriti za tre?e mjesto gubi borbu protiv Meter Davora iz Splita te na kraju sa dvije pobjede i dva poraza završava kao sedmi. U kategoriji do 55 kg nastupili su DENIS RAJKOVI? I NIKOLA TOMAŽIN jk Pulafit (obadvojica bez plasmana) sa po jednim porazom i bez prava na popravne borbe završili su natjecanje bez plasmana. Ovo državno prvenstvo za njih dvojicu je i bilo planirao samo radi stjecanja iskustva jer se radi o mladim natjecateljima. U kategoriji do 60 kg DORIAN KLIMI? jk Pulafit ( osvojio 3. mjesto) Dorian je u prvoj borbi pobijedio Ivu Vodnicu iz Dubrovnika , te kasnije gbi borbu protiv Orlovi? Mihaela iz Karlovca, te u borbi za tre?e mjesto pobje?uje Foloni? Lea iz Samobora , ovom pobjedom osvojio je tre?e mjesto. U kategorji +60 kg TONI VITASOVI? jk Pulafit ( osvojio 1.mjesto) Toni je u prve dvije borbe efektno pobijedio Barjaktarevi? Juricu iz Velike Gorice i Ivan Roman Koši iz Dubrovnika, u polufinalu je imao jednog od najboljih mladih natjecatelja Tomislava Mihajlovi?a iz Splita u borbi koja je bila finale prije finala u izjedna?enoj borbi petnaest sekundi prije isteka borbe uspjeva plasirati bacanje i pobijediti protivnika i u?i u finale u finalu efektno pobje?uje Mario Venturini iz Zagreba. Vitasovi? je u najtežoj kategoriji dominirao i zasluženo osvojio prvo mjesto. U istoj kategoriji nastupili su još PATRIK MAR?ETA ( osvojio 9. mjesto ) svoju prvu borbu imao protiv Maria Venturini iz Zagreba Patrik je izvanredno krenuo u me? vodio velikom bodovnom razlikom i kada se o?ekivao kraj borbe dvije sekunde prije isteka me?a ?ini neshvatljivu pogrešku koju protivnik koristi i efektno ga pobje?uje , nakon gubitka ove borbe Patrik se nije psihi?ki uspio opraviti te u poravnim borbama gubi i na kraju osvaja deveto mjesto iako je dojam svih da se trebao na?i u finalu zajedno sa Tonijem , Patrik je na kraju osvojio za njega slabo i neutješno deveto mjesto isto kao i njegov klupski kolega IVAN PAVLI? jk Pulafit ( osvojio 9. mjesto ) koji je tako?er sa dva poraza osvojio deveto mjesto, i ?etvrti natjecatelj MORIS CAMLI? jk Pulafit ( bez plasmana) sa jednim porazom i bez prava na popravne borbe ostao na kraju bez plasmana. (IP)