Pristup ‘‘lako ćemo’’ donio tijesnu pobjedu juniora Pule 1981

Pristup ‘‘lako ćemo’’ donio tijesnu pobjedu juniora Pule 1981-58525

POREČ : PULA 1981 67:73
Tijesnu pobjedu u prvoj utakmici polufinala prvenstva Istarske Županije upisali su juniori Pule 1981 na gostovanju u Poreču. Nakon 40 minuta na semaforu je pisalo 67:73. Puljani su u susret ušli s klasičnim i nedopustivim pristupom "lako ćemo" te ni u jednom trenutku utakmice nisu opravdali status neprikosnovenog favorita na papiru. Poreč je borbenom i angažiranom igrom čitavo vrijeme bio u igri za konačnu pobjedu te na krilima raspoloženog Pačarića (30 koševa) održavao minimalni zaostatak.

Na poluvrijeme su Puljani otišli s prednošću od 3 koša (36:39), i iako im je tijekom odmora trener Robert Škrlec servirao klasičnu "jezikovu juhu", Grašo i suigrači u nastavak ulaze bez vidljive promjene u pristupu no unatoč tome, koševima Endija Mohorovića (20), Marka Antića (18) i Luke Ćosića (16), uspijevaju održati vodstvo te na kraju slaviti sa 6 koševa razlike.

U nadi da je današnja predstava bila samo plod lošeg dana i nesretnog spleta okolnosti, juniori Pule 1981 sada imaju četiri dana da analiziraju pogreške i kvalitetno pripreme uzvratnu utakmicu, koja je na rasporedu u srijedu 27. svibnja u 19:30 sati u Pattinaggiu, te pobjedom osiguraju finale Županijskog prvenstva gdje ih čeka bolji iz polufinalnih susreta Ghia Staff-Stoja.

POREČ - PULA 1981 67:73 (20:21, 16:18, 11:16, 20:18)

Poreč: Lukić, Martuslović 3, Užila 11, Munda, Pačarić 30, Glušac 2, Uljančić 12, Legović 8, Rupčić 1, Jakšeković; trener: Ban.
Pula 1981: Komljen 2, Ivanek, Mohorović 20, Antić 18, Mitrović 6, Demović, Ćosić 16, Grašo 11, Zvijerac, Šegota; trener: Škrlec.