Prevagu Puljanima donijeli Ante Grašo i Niko Travica

Prevagu Puljanima donijeli Ante Grašo i Niko Travica-65289

PULA 1981 - ZAMET 70:63
U utakmici koja je bila bitna jedino za prestiž nije se gledala previše kvalitetna utakmica. Već nakon podbacivanja prve lopte pokazalo se da su i jedan i drugi trener ideju pobjede gradili na agresivnoj zonskoj obrani te upornom presingu na igrače koji su za Pulu 1981 i Zamet imali zadaću organiziranja igre. U svim tim segmentima, dok je bilo snage bolji su bili Puljani. Vodstvo od 5:2, 9:4, 19:12 u prvoj četvrtini jasno su usmjerili tijek igre i pobjednika. U tom dijelu utakmice ali i kasnije dominantan je na utakmici bio Niko Travica koji se uz asistencije s očima Ante Graše pod samim košem sve više snalazi kao riba u akvariju.

U režiji te dvojice igrača Pula 1981 na odmor odlazi s pristojnih 26:17. U lošoj i nepovezanoj drugoj četvrtini gosti ulaze u seriju od 4:0 i dolaze do rezultata 29:24. Nakon petominutnog posta, realizaciju Puljanima polaganjem lopte u koš vraća Niko Travica. Na veliki odmor otišlo se s rezultatom 42:33.

U trećoj četvrtini kod gostiju se osjetilo da ih polako snaga napušta što je Puljanima bilo dovoljno da podignu agresivnost na terenu te u 22. minuti uhvate 48:37 vodstvo. Dobar ritam Pule 1981 svoj vrhunac imao je na ulasku u zadnju četvrtinu igre, u koju se otišlo sa velikih 59:43.

Ostatak utakmice oba trenera iskoristili su za brojne rotacije koje nisu previše utjecale na ritam i kvalitetu igre. Gosti su griješili u otvaranju napada i distribuciji lopte, domaćini su pak probleme pokušavali riješiti tricama ili bacanjem lopte pod koš gdje su prejaki za Zamećane bili Niko Travica i Ivan Lešić. U tom dijelu utakmice ukazao se i Ivan Puh koji je uz dvije trice pokazao što u je u igri njegova specijalnost. Na kraju, Pula 1981 nije prosula sigurno vodstvo i u utakmici koja će se brzo zaboraviti. U ovoj utakmici kod Pula 1981, zbog razbijene brade u 1. minuti susreta, nije participirao Semil Sijamhodžić te Edi Starčević s kojim je suradnja prekinuta.

Pula 1981 : Zamet   70:63 (26:17, 16:16, 17:10, 11:20)

Pula 1981: Sijamhodžić, Zvijerac, Čakarić 2, Mohorović 4, P. Grašo 13, Mitrović, Percan, Ćosić, A. Grašo 10, Lešić 10, Travica 23, Puh 8.
Zamet: Perinić 10, Peranić, Alić 4, Šibenik 3, Amančić, Ječinović-Juras, Vucić 8, Kordić-Gružić 2, Brajdić 4, Ferenčić 23, Cvitković 9, Klasan. (J.J.Ć.)