Preokret Rudara za pobjedu u derbiju protiv Grobničana

Preokret Rudara za pobjedu u derbiju protiv Grobničana-101647

III HNL ZAPAD – 11. KOLO: RUDAR – GROBNIČAN 2:1
Jučer je u Labinu odigran uzbudljiv i zanimljiv derbi između Rudara i Grobničana. Gosti su pokazali mnogo mana u igri, ali i to da imaju bez dvojbe najbolji napadački dvojac u ligi.

S druge strane, Labinjane je u prvom dijelu spasio vratar Livio Legac da bi u nastavku s dva pogotka preokrenuli susret u kojem su ponovno bili nadmoćniji od protivnika kako je vrijeme odmicalo.

Prvih 45 minuta bilo je fantastično za gledatelje, iako nisu vidjeli golove. Legac je u dva navrata prije jedanaesterca sjajno branio udarce Pilčića i Prtenjače, a u 15. minuti „morao“ je i obraniti penal kojeg su „skuhali“ baš on i Načinović. Sudac Vidulin bio je na dva metra, a Labinjani se nisu bunili. Ipak, Pilčić je pucao ne baš najbolje, a Legac obranio novi penal u polusezoni.

U prvom dijelu bilo je desetak pravih prigoda. Pilčić je snažno šutirao s 25 metara, a Legac se „opružio“ i izbacio loptu u korner. Međutim, treba spomenuti i domaće prigode. Torić je promašio „nemoguće“ s dva metra, a Sanjin Grbac nije s 18 metara pogodio prazan gol u punom trku. Lijepu prigodu imao je i Ervin Čudić, ali je dosta oklijevao pa loptu poslao preko gola. Grobničan je poveo preko Dražena Pilčića koji je u 52. minuti iskoristio doslovno trenutak nepažnje domaće obrane.

Rudari su nakon primljenog gola zagospodarili terenom, a poravnali su u 71. minuti. Stojković je lijepo pronađen u šesnaestercu, ali njegov udarac sjajno nogom brani Srok (kao i jedan zicer u prvom dijelu istom igraču). No, lopta se odbija taman do natrčalog Grpca i to je 1:1.

Pet minuta prije kraja regularnog dijela Grbac je asistent nakon što je primio loptu od danas fantastičnog Tina Licula na lijevoj strani, a na ubačaj stiže Gabriel Golja i u padu šalje loptu u gol za veliko slavlje Labinjana – 2:1.

Do kraja susreta Grobničani su jurnuli po pogodak. Zabili su ga, nakon jedne gužve u šesnaestercu, ali je pomoćni sudac prije toga signalizirao pa je poništen. Sve što se događalo nakon toga nije vrijedno spomena, ali će momčad s Mavrinaca najprije novčano platiti za svoje ponašanje, a onda i razmisliti zbog čega negativne rezultate upisuju najčešće kad im sude suci na koje je teško ili nemoguće vršiti pritisak. Jedno je sigurno, danas im suci za poraz ne mogu biti krivi.

III HNL ZAPAD – 11. KOLO

RUDAR – GROBNIČAN 2:1 (0:0), Strijelci: 0:1 Pilčić 52´, 1:1 Grbac 71´, 2:1 Golja 85´

RUDAR: Legac, Načinović, Stojković, Čudić, Bembić (od 80. Kozić), Torić (od 59. Bećar), Licul, Grbac, Hasanbegović, Golja (od 90. Stojić), Moravac.
Trener: Alen Jurić

GROBNIČAN: Srok, Jukić, Bosančić, Vukelić (od 49. Brdar), Miculinić (od 54. Marle), Pilčić, Matković, Gundić, Prtenjača, Babić, Grgić (od 79. Blašković).
Trener: Dušan Gruevski