Prežestoko za prijateljsku utakmicu, Istra 1961 napunila mrežu Rovinja

Prežestoko za prijateljsku utakmicu, Istra 1961 napunila mrežu Rovinja-72156

ROVINJ-ISTRA 1961 1:7 (1:4)
Zeleno-žuti su u srijedu u Rovinju odradili prijateljsku utakmicu protiv solidnog međužupanijskog ligaša iz Rovinja. U utakmici u kojoj je bilo previše nervoze i oštrih startova, pogotovo u prvom poluvremenu, očekivano su bolji bili Puležani koji su napunili domaću mrežu. Dečki su većim djelom susreta dominirali nad suparnikom, imali veći posjed lopte i stvarali šanse te naposlijetku i zabijali golove. Domaćinima je pošlo za nogom zaprijetiti vratarima Istre tek u par navrata, a iz jedne prilike su i uspjeli zabiti.

Istra 1961 je rano povela preko Lucija, već u sedmoj minuti, a povećala četiri minute kasnije preko Solomona. Nakon nekoliko neiskorištenih prilika Lucio je bio taj koji je poentirao za 3:0. Do kraja poluvremena je za 4:0 zabio Gržan, a minutu prije kraja prvog poluvremena je gol za domaćina postigao Maružin. Iako je trener Tomić na poluvremenu izmijenio kompletnu momčad, osim Trojaka koji je u devetoj minuti zamijenio Miloša zbog manje ozljede, stanje na terenu se nije puno promijenilo. Dečki su nakon samo dvije minute povećali preko Rocea, a u listu strijelaca se upisao i Kelmendi u 52. minuti.

Strijelci: 0:1 Lucio (7′), 0:2 Solomon (11′), 0:3 Lucio (25′), 0:4 Gržan (34′), 1:4 Maružin (44′), 1:5 Roce (47′), 1:6 Kelmendi (52′), 1:7 Roce (76′)

Rovinj: Pavlić, Jozić, Hasanbegović, Moscarda, Baltić, Tanković, M. Pamić, Maružin, Perković, Ruba, A. Pamić. Još su igrali: Denić, Vošten, Matošević, Špiranac, Bobić, Ćosić, Šiprak, Cvijetić, Ivanović, Božić.

Istra 1961:

1. poluvrijeme: Iveša, Mitrevski, Georgiev, Bertoša, Miloš (od 9. Trojak), Paracki, Lucio, Stepčić, Collins, Gržan, Solomon.

2. poluvrijeme: Ivušić, Hadžić, Gojković, Jurkić, Trojak, Prelčec, Puclin, Polić, Kelmendi, Bouhna, Roce.